menu

Milionerka Joanna Jędrzejczyk! Kiedyś sprzedawała truskawki, teraz rozbiła bank

18.03.2017, godz. 02:00
Joanna Jedrzejczyk_1pub
Joanna Jedrzejczyk podczas walki z Valerie Letourneau foto:

Joanna Jędrzejczyk (30 l.) wyrosła na jedną z największych polskich gwiazd sportów walki, w USA jest niesamowicie popularna. I pomyśleć, że mistrzyni UFC w wadze słomkowej za pierwszą zawodową walkę dostała... 300 zł. Teraz jednak rozbiła bank! Jej wpływy w 2016 roku wyniosły 8 700 000 złotych, co daje jej jedenaste miejsce w "Złotej Setce", przygotowywanej przez "Super Express" liście najlepiej zarabiających polskich sportowców.

JJ zanotowała rekordowy awans w porównaniu z poprzednią edycją "ZS". W 2016 roku stoczyła dwie walki - najpierw z Claudią Gadelhą, na której zarobiła ponad milion złotych. Kasę życia dostała jednak za wygrany pojedynek w Nowym Jorku z Karoliną Kowalkiewicz na UFC 205. Wypłata za samą walkę wyniosła ponad milion złotych, a lwią część jej zarobków stanowią przychody z pay-per-view. Dostęp do gali UFC 205 wykupiło ok. 1 mln 300 tys. kibiców, dzięki czemu Polka wzbogaciła się o ok. 1,5 mln dolarów! Dzięki sukcesom i rosncej popularności coraz chętniej lgną do niej reklamodawcy, którzy w ubiegłym roku przelali na jej konto ok. pół miliona złotych.

Początki były jednak ciężkie. - Nie miałam pieniędzy na jedzenie, a bardzo chciałam się rozwijać. Pracowałam od 4 rano, żeby dorobić, a potem te grosze inwestowałam w siebie. Zdarzało mi się walczyć za darmo, raz nawet wyszłam osiem tysięcy na minusie, bo musiałam uzbierać na wyjazd na MŚ w muay thai - powiedziała "SE" Jędrzejczyk, która dorabiała, m.in. sprzedając truskawki i gazety.

WIĘCEJ SPORTU