menu

Mariusz Pudzianowski zarobił 2 miliony złotych w 2016 roku!

17.03.2017, godz. 14:32
Mariusz Pudzianowski, mercedes
Mariusz Pudzianowski foto:

Były mistrz świata strongmenów 8 lat temu postawił na MMA i świetnie na tym zarabia. Jako magnes przyciągający kibiców Mariusz Pudzianowski zaczynał w KSW od gaży 200 tys. zł za walkę, ale wynagrodzenie rosło z kolejnymi zwycięstwami i nowymi kontraktami.  W sumie wpływy "Pudziana" w 2016 roku to 2 000 000 złotych, co daje mu 48. miejce w "Złotej Setce", przygotowywanej przez "Super Express" liście najlepiej zarabiających polskich sportowców.

W 2016 roku za dwa hitowe starcia z Różalskim (porażka) i "Popkiem" (zwycięstwo) dostał w sumie blisko milion złotych. Do tego doszły duże pieniądze od firmy Kosbud za namalowane na ciele "Pudziana" ogromne reklamy, którą można oglądać, gdy siłacz bije się w klatce.

Od dawna związany jest z firmą Blachy Pruszyński. Pudzianowski promuje jej produkty, uczestnicząc jako specjalny gość w targach. Inni sponsorzy to Olimp (odżywki) czy Super Glue (kleje). Pieniądze inwestuje w firmę transportową. Jego tiry wożą towar po całej Europie.

- Kiedyś, jeszcze jako strongman, dostałem w prezencie ciężarówkę, którą wykorzystywaliśmy w czasie zawodów - opowiadał "SE". - Potem stała bezczynnie w garażu. Stwierdziłem, że to bez sensu i że powinna na siebie zarabiać. I tak to się zaczęło. Firma transportowa to ciężki kawałek chleba, ale interes się kręci.

Uwielbia piękne i szybkie samochody. W jego garażu stoją mercedesy, hummer i efektowne lamborghini.

- Co po zakończeniu kariery? Będę miał co robić: jedna firma, druga firma, kilka działalności rozpoczętych. Pracy starczy na 24 godziny na dobę - mówi "Pudzian".

Ostatnio doszło mu kolejne zajęcie. Jest jurorem w telewizyjnym show Polsatu "The Brain. Genialny umysł".

WIĘCEJ SPORTU