menu

Ksiądz kontra legenda polskich zapasów w ringu! Charytatywna walka dla "Szlachetnej Paczki"

21.04.2017, godz. 10:45
Jacek Stryczek i Andrzej Supron
foto: Twitter

Takiego pojedynku jeszcze świat nie widział. Ksiądz skrzyżuje rękawice z legendą polskich zapasów. Wszystko dla szczytnego celu. Uczestnicy IV Gali Biznes Boxing Polska będą walczyć dla Szlachetnej Paczki. Zwieńczeniem wieczoru ma być pojedynek księdza Jacka Wiosny Stryczka i Andrzeja Suprona.

To już czwarta charytatywna gala, z której dochód zostanie przeznaczony na akcję „Szlachetna Paczka”. Pod hasłem „Walczę o ludzi” na ring wyjdą amatorzy boksu, osoby znane  i rozpoznawalne. 13 maja bokserskie rękawice założą m. in. redaktor naczelny Super Expressu Sławomir Jastrzębowski ora aktor Wojciech Zieliński. Gwoździem programu ma być jednak walka księdza Jacka Stryczka i Andrzeja Suprona.

Ks. Stryczek jest duszpasterzem ludzi biznesu i znanym w kręgach katolickich społecznikiem. Andrzej Supron to legenda polskich zapasów. Był mistrzem Europy i wicemistrzem olimpijskim. „Egzotyczna” para pięściarzy stanie naprzeciw siebie podczas czwartej już gali biznesu. Tak jak w trzech poprzednich przypadkach, dochód z wydarzenia powędruje do potrzebujących. Rok temu udało się zgromadzić ok. 230 tysięcy złotych.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU