menu

"Diablo" wraca na ring. Rozpocznie marsz po tytuł mistrza

17.03.2017, godz. 09:42
Diablo pobił Niemca ale nie nie zachwycił
Krzysztof Włodarczyk i Leon Harth foto: Tomasz Gola/Super Express

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wraca na ring. Polski pięściarz 20 maja skrzyżuje rękawice z Noelem Gevorem. Będzie to walka eliminacyjna do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. O planowanym pojedynku na swoim Twitterze poinformował Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Włodarczyka. Oprócz głównej walki wieczoru w Poznaniu obejrzymy jeszcze cztery inne starcia polskich zawodników.  

Ostatni raz Krzysztof Włodarczyk walczył w grudniu ubiegłego roku. Wtedy pokonał jednogłośnie na punkty Leona Hartha i obronił pas IBF Inter-Continental. Teraz Polak postara się wykonać pierwsze kroki w kierunku tytułu mistrza świata, który aktualnie jest w posiadaniu Murata Gassijewa. Aby odebrać pas mistrzowski Rosjaninowi, „Diablo” będzie musiał najpierw pokonać Noela Gevora. Zadnie nie będzie proste, bo niemiecki pięściarz jeszcze nie zaznał goryczy porażki. Nie przegrał żadnego z 22 pojedynków, które stoczył, a 10 z nich zakończył przed czasem.

20 maja w Poznaniu walka Włodarczyk – Gevor będzie gwoździem programu. Zanim dojdzie jednak do najbardziej emocjonującego starcia, swoje pojedynki stoczą inni Polacy. Będą to: Patryk Szymański, Paweł Stępień, Tomasz Król i Przemysław Zyśk.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU