Łukasz Piszczek

Autor: East News Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek po meczu Czarnogóra - Polska: Kolejne kroki przed nami

2017-03-27 1:26

Łukasz Piszczek był jednym z bohaterów meczu Czarnogóra - Polska. Prawy obrońca spisywał się pewnie w obronie, a w osiemdziesiątej drugiej minucie popisał się pięknym strzałem i ustalił wynik spotkania na 2:1. Po końcowym gwizdku nie krył radości z trafienia, ale podkreślił, że wraz z kolegami muszą zachować koncentrację przed kolejnymi konfrontacjami o MŚ 2018.

Mecz Czarnogóra - Polska był bardzo ważny w kontekście układu sił w tabeli grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. Biało-czerwoni wiedzieli, że jeśli wygraliby w Podgoricy, to przewaga nad najgroźniejszymi rywalami do awansu wzrosłaby do sześciu "oczek". Spotkanie trzymało w napięciu do ostatnich chwil, a gola na wagę trzech punktów strzelił osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Łukasz Piszczek. - Dobrze, że tak się to skończyło. Mogliśmy strzelić na 2:0, później bramka stracona na 1:1. Dobrze, że wpadł ten mój strzał. Bardzo cieszę się, że strzeliłem gola na tak trudnym terenie, tym bardziej, że dawno nie trafiłem w kadrze - powiedział po końcowym gwizdku na antenie Polsatu.

Czarnogóra - Polska: Bramki, skrót [WIDEO]

Kibice mogą być więc spokojniejsi o awans na przyszłoroczny rosyjski mundial. Wydaje się, że tylko kataklizm i nagły spadek formy może zabrać biało-czerwonym przepustkę na imprezę. "Piszczu" stara się jednak studzić rozgrzane głowy fanów. - My zdawaliśmy sobie sprawę, że to było ważne spotkanie, ale wiemy, że to nie koniec. Kolejne kroki przed nami i mam nadzieję, że je wykonamy - podkreślił obrońca kadry.

El. MŚ 2018: Grupa E. WYNIKI, TERMINARZ, TABELA