El. MŚ 2018: Czarnogóra - Polska 1:2. Zobacz gole i SKRÓT meczu [WIDEO]

2017-03-27 9:10

W niedzielę odbył się mecz Czarnogóra - Polska. Biało-czerwoni zdawali sobie sprawę, że jeśli wygraliby w Podgoricy, to ich przewaga nad niedzielnymi rywalami w tabeli grupy E eliminacji MŚ 2018 wzrosłaby do sześciu punktów. Podopieczni Adama Nawałki zadanie wykonali i zwyciężyli 2:1. Zobacz gole z meczu Czarnogóra - Polska!

Pierwsze minuty meczu Czarnogóra - Polska wskazywały, że biało-czerwoni dadzą sobie spokojnie radę z wiceliderem grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018. Podopieczni Adama Nawałki osiągnęli sporą przewagę i nie przeszkadzał im ani przeciwnik, ani bardzo mocny wiatr w Podgoricy. Z minuty na minutę budzili się jednak gospodarze. Udało im się nawet kilka razy zagrozić bramce Łukasza Fabiańskiego. Ich apetyty skutecznie ostudził w czterdziestej minucie kapitan naszej drużyny narodowej Robert Lewandowski. Snajper najpierw został sfaulowany przez Stefana Savicia, a chwilę później sam wymierzył sprawiedliwość, trafiając z rzutu wolnego i do przerwy prowadziliśmy w bardzo ważnym meczu 1:0.

Od początku drugiej połowy na Gradskim Stadionie Podgorica trwała zażarta walka o każdy metr boiska. Po godzinie gry biało-czerwoni mogli zamknąć spotkanie. Dwa razy bliski szczęścia był Lewandowski, ale rywale cudem wybijali piłkę. Niedługo później wyprowadzili cios. Po dośrodkowaniu z prawej strony dynamicznie w pole karne wbiegł Stefan Mugosa i nie dał szans Fabiańskiemu, tym samym doprowadzając do remisu. Gdy kibice biało-czerwonych powoli zaczynali wątpić w końcowy sukces, sprawy w swoje ręce, a właściwie nogi, wziął Łukasz Piszczek. Prawy obrońca stanął oko w oko z bramkarzem rywali i spróbował lobu. Uderzył perfekcyjnie i piłka po odbiciu od słupka zatrzepotała w siatce gospodarzy. Trafienie "Piszcza" zapewniło zespołowi Adama Nawałki komplet punktów na Bałkanach i przewagę sześciu "oczek" w tabeli grupy E nad Czarnogórcami. Mundial w Rosji jest więc coraz bliżej...