menu

Awaryjne powołania dla Bereszyńskiego i Sadloka. Rybus kontuzjowany

07.11.2016, godz. 18:45
Maciej Rybus, reprezentacja Polski
foto: EAST NEWS

Problemy Adama Nawałki przed meczem Rumunia - Polska w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Z powodu kontuzji na zgrupowanie, które w poniedziałek zacznie się w Warszawie, nie przybędzie Paweł Dawidowicz. Pod znakiem zapytania jest także występ w najbliższych spotkaniach Macieja Rybus. Wobec powyższego selekcjoner zdecydował się dowołać Macieja Sadloka i Bartosza Bereszyńskiego z Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Na najbliższe mecze Rumunia - Polska (eliminacje mundialu 2018) i Polska - Słowenia (towarzyski) selekcjoner Adam Nawałka powołał dwudziestu siedmiu piłkarzy. Wiadomo już, że jeden z nich nie dotrze na zgrupowanie. To Paweł Dawidowicz, który doznał kontuzji mięśniowej i nie będzie mógł wystąpić w najbliższych spotkaniach. Drugi - Maciej Rybus - również narzeka na problemy ze zdrowiem, przez co opuścił ostatni ligowy mecz w Olympique Lyon. Decyzja odnośnie jego ewentualnej absencji w najbliższych próbach biało-czerwonych zostanie podjęta we wtorek. Piłkarz ma prawdopodobnie naciągnięte więzadła w kolanie. - Nie daję sobie dużych szans, żeby pozostać na zgrupowaniu. W klubie nie mieli pretensji, że wyjeżdżam. Wiedzieli, że muszę pokazać się doktorowi Jaroszewskiemu, skonsultować się z nim i wtedy zadecydujemy jak będzie wyglądało dalsze leczenie - powiedział po przyjeździe na zgrupowanie.

W błyskawicznym tempie Nawałka zdecydował się na powołanie dwóch innych piłkarzy, którzy przewidziani są do gry w defensywie. Uznanie w trybie awaryjnym w oczach selekcjonera zyskali Bartosz Bereszyński z Legii Warszawa i Maciej Sadlok z coraz lepiej radzącej sobie Wisły Kraków. Mecz Rumunia - Polska odbędzie się w piątek 11 listopada. Trzy dni później we Wrocławiu nasza drużyna narodowa zmierzy się ze Słowenią.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU