Premier League: Internauci po pięciu golach Aguero. Pobił rekord, ale Lewandowski wciąż lepszy [WIDEO]

2015-10-04 17:26

Dokąd zmierza futbol? Sergio Aguero w sobotę pięć razy w ciągu 24 minut pokonał bramkarza Newcastle United i poprowadził Manchester City do zwycięstwa 6:1. Kiedyś byłby królem. Dzisiaj? Internauci nie mają wątpliwości: Argentyńczykowi jeszcze daleko do Roberta Lewandowskiego. Szaleństwo! Zobaczcie najlepsze MEMY po wyczynie snajpera "The Citizens"!

Sergio Aguero i tak może być jednak dumny. Ustanowił nowy rekord Premier League. Skompletował on bowiem pięciopak w niecałe 24 minuty. Do tej pory najszybszy w tym względzie był Jermaine Defoe, który w 2009 roku potrzebował aż 35 minut, by w podobny sposób rozjechać zawodników Wigan Athletic. Tyle że wówczas zespół Anglika wygrał z rywalem aż 9:1.

Aguero z rekordem Premier League

Od ostatniego podobnego solowego występu minęło już również sporo czasu. Dimitar Berbatov pięć bramek w jednym spotkaniu zdobył bowiem w 2010 roku. Od tamtej pory podobna sztuka nie udała się już nikomu.

Milik przed hitem z PSV: To będzie wojna!

Niestety, Argentyńczykowi w pobiciu rekordu wszech czasów przeszkodził trener. Manuel Pellegrini zdjął Argentyńczyka na prawie pół godziny przed końcem meczu. Gdyby nie to, ten mógłby spróbować strzelić szóstego gola w jednym meczu. Piątka trafiła się bowiem Alanowi Shearerowi, Andy'emu Cole'owi, ale większa liczba goli nie udała się już nikomu.