menu

Wojciech Szczęsny: Odejście z Arsenalu to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć

19.05.2017, godz. 21:40
Wojciech Szczęsny - AS Roma
Wojciech Szczęsny - AS Roma foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny do Anglii wyjechał jako bardzo młody piłkarz. W Arsenalu przeszedł drogę z drużyny juniorów do pierwszego składu seniorskiej drużyny. W pewnym momencie Arsene Wenger posadził jednak Polaka na ławce, a sam zawodnik nie był z tego zbyt zadowolony. Wtedy został wypożyczony do AS Roma, gdzie piłkarsko odżył. Jak sam przyznał, nic lepszego nie mogło mu się przytrafić niż przeprowadzka do Włoch.

Wojciech Szczęsny w Rzymie spędził dwa lata. Bramkarz reprezentacji Polski z Arsenalu odchodził z ciężkim sercem, ponieważ mocno zżył się z klubem i jego otoczeniem. Z perspektywy czasu ruch ten ocenia jednak bardzo pozytywnie. - Miałem fatalny sezon przed odejściem - występy, kontuzje, problemy poza boiskiem - to był koszmar. Mogłem zostać w środowisku, które zaczynało źle na mnie oddziaływać. Zamiast tego dostałem możliwość nowego startu. Otworzyły się nowe perspektywy. Nauczyłem się nowych rzeczy, robiłem coś nowego. Teraz jestem zadowolony, że do tego doszło, nawet pomimo tego, że pierwsze wrażenie było takie, że mogę wylecieć z Arsenalu, co było bardzo bolesne. Teraz uważam, że to prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przydarzyć - powiedział golkiper w rozmowie z "The Guardian".

Przyszłość Szczęsnego wciąż nie jest jasna. On sam wielokrotnie powtarzał, że chętnie wróciłby do ekipy "Kanonierów". Wydaje się, że po udanym okresie w AS Roma kolejne podejście do Arsenalu powinno zakończyć się sukcesem. - W wieku 27 lat jestem w wyższej formie niż kiedykolwiek wcześniej. Wciąż mogę jeszcze się rozwinąć - stwierdził kadrowicz Adama Nawałki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU