menu

Ronaldo z Lewandowskim w Bayernie? Prezes mistrzów Niemiec rozwiał wątpliwości

19.06.2017, godz. 15:35
Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo
Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo razem w Bayernie Monachium? foto: EAST NEWS

W mediach pojawiły się plotki o tym, że Cristiano Ronaldo miałby zostać nowym piłkarzem Bayernu Monachium. Aż huczy od spekulacji po tym, jak Portugalczyk wyjawił chęć odejścia z Realu Madryt. Czy CR7 będzie klubowym kolegą Roberta Lewandowskiego? Normalnie mistrzowie Niemiec nie komentują takich pogłosek, ale tym razem prezes Bawarczyków Karl-Heinz Rummenigge postanowił zrobić wyjątek.

Cristiano Ronaldo w Bayernie Monachium? Nic z tych rzeczy. O ile media informowały, że istnieje prawdopodobieństwo transferu, tak niemiecki klub błyskawicznie uciął wszelkie spekulacje. Na oficjalnej stronie internetowej mistrza Bundesligi pojawiło się specjalne oświadczenie, którego głównym zdjęciem jest... czerwona kaczuszka. W języku niemieckim słowo "ente" oznacza zarówno kaszkę jak i oszustwo, dlatego Bayern postanowił uruchomić cykl "Hoax of the day" (oszustwo/kaczka dnia).

W pierwszym odcinku transferowych kaczek klub oczywiście odniósł się do plotek o Ronaldo. Wyraźnie podkreślono, że dziennikarze włoskiej "Gazetto dello Sport", którzy wyjawili sensacyjne informacje, podane później przez liczne źródła w Niemczech, tylko i wyłącznie spekulują na temat przenosin gwiazdy Realu na Allianz Arenę. W rzeczywistości nic takiego nie ma i nie będzie miało miejsca.

"Zwykle nie komentujemy plotek transferowych, ale w tym wypadku chcę, żeby sprawa odnośnie Cristiano Ronaldo była przejrzysta: Ta plotka jest całkowicie bezzasadna i powinna być włożona między bajki" - skomentował krótko prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge

WIĘCEJ SPORTU