Robert Lewandowski strzelił setkę na oczach ciężarnej żony [ZDJĘCIA]

2017-03-13 8:04

Ależ on jest w gazie! Robert Lewandowski (29 l.) strzelił kolejne dwie bramki i ma już na koncie sto trafień w barwach Bayernu. Tym razem Bawarczycy rozstrzelali Eintracht Frankfurt (3:0).

Najpierw w 38. minucie Lewandowski wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu od Muellera, a w 55. minucie ładnym strzałem pokonał bramkarza gości (asysta Robbena). Jego popisy z trybun oglądała żona Anna, która jest w zaawansowanej ciąży. Towarzyszyła jej przyjaciółka, była znakomita lekkoatletka Monika Pyrek. "Setna bramka dla FC Bayern! Brawo! Dumna!" - napisała na Instagramie Lewandowska.

- W pierwszej połowie mieliśmy wiele niedokładnych podań - analizował mecz Robert. - Trudno nam się grało. Druga część meczu była już znacznie lepsza. Udało mi się zdobyć dwie bramki, a mogłem dołożyć jeszcze jedno trafienie. Mamy przed sobą długi tydzień i możemy w spokoju przygotować się do kolejnego meczu - podkreślił.

Polak mógł podwójnie świętować, bo osiągnięcie bariery stu goli dla Bayernu to duży sukces. 68 z nich strzelił w Bundeslidze, 22 w Lidze Mistrzów, a 10 - w Pucharze Niemiec. Co ciekawe, to już piąty sezon Bundesligi, w którym Lewandowski uzyskał co najmniej 20 goli (wcześniej 2015/16 - 30 goli, 2013/14 - 20, 2012/13 - 24 oraz 2011/12 - 22). Dołączył tym samym do ekskluzywnego grona - poza nim takim wyczynem mogą pochwalić się tylko Gerd Mueller oraz Klaus Fischer.

Lewandowski od początku obecnego sezonu wystąpił na wszystkich frontach w 36 spotkaniach, w których strzelił 33 gole i zaliczył 6 asyst.