Robert Lewandowski kontra Mohamed Elneny (Bayern - Arsenal)

Autor: East News Robert Lewandowski kontra Mohamed Elneny (Bayern - Arsenal)

Champions Cup: Bayern przegrał z Arsenalem. Gol Lewandowskiego i występ Bielika!

2017-07-19 17:41

Bayern Monachium przegrał z Arsenalem 1:2 po serii rzutów karnych w towarzyskim turnieju International Champions Cup, rozgrywanym w Chinach. Bramkę dla niemieckiej ekipy zdobył niezawodny Robert Lewandowski z rzutu karnego. W ekipie z Londynu grał za to inny Polak - Krystian Bielik. Młody obrońca bardzo solidnie zaprezentował się na tle europejskiego giganta.

Bayern Monachium przyzwyczaił się do wygrywania z Arsenalem. Wystarczy przypomnieć chociażby dwumecz tych drużyn w minionej edycji Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski i spółka wygrali oba spotkania po 5:1 - zmiażdżyli "Kanonierów". Tym razem nie potrafili jednak odnieść zwycięstwa, choć prowadzili praktycznie przez całe spotkanie. Zmarnowali mnóstwo znakomitych sytuacji, za co zostali skarceni w ostatniej akcji meczu.

Zobacz: Wizerunek Roberta Lewandowskiego na samolocie Lufthansy [ZDJĘCIA]

Gola dla Bayernu już w dziewiątej minucie zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Polski napastnik jak zwykle zagrał na wysokim poziomie, ale trzeba też docenić postawę Krystiana Bielika, który wyszedł na to spotkanie w podstawowym składzie Arsenalu. Grał tylko w pierwszej połowie, ale nie popełniał błędów. Dodatkowo, solidnie zaprezentował się w formacji z trójką obrońców, jako ten defensor występujący po prawej stronie. Tym występem tylko zwiększył swoje szanse na regularne granie w ekipie Arsene'a Wengera.

Gdy Bayern myślał już w doliczonym czasie gry o zejściu do szatni, bramkę na 1:1 zdobył dla Arsenalu Alex Iwobi. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Lepsi w nich byli przybysze z Londynu. Bawarczycy nie trafili trzech "jedenastek". Nie strzelał już Lewandowski, bo usiadł na ławce w drugiej połowie.

Bayern Monachium - Arsenal 1:2* (1:1 w regulaminowym czasie gry)
Bramki: Robert Lewandowski 9 (k) - Alex Iwobi 90+4

* Arsenal wygrał 3:2 w rzutach karnych