menu

KUBA BŁASZCZYKOWSKI, ZAROBKI. Kapitan zarobił na EURO

11.02.2013, godz. 09:42
Kapitan zarobił na EURO
foto:

W ubiegłym roku mógł się poczuć jak model. Był najbardziej rozchwytywanym polskim piłkarzem. Znane marki chciały, aby kapitan reprezentacji Polski na EURO Jakub Błaszczykowski (28 l.) reklamował ich produkty.

Jakub Błaszczykowski (28 l.)

piłka nożna

12 000 000 zł

W 2011: 8 mln (7. miejsce)

Prognoza: bez zmian

Przed mistrzostwami Europy pomocnik Borussii Dortmund został twarzą kampanii ekskluzywnych kosmetyków Hugo Bossa, która prowadzona była w sześciu krajach. Oprócz Polaka produkty tej światowej firmy polecali m.in. tak znani piłkarze, jak Niemiec Mario Gomez, Anglik Frank Lampard czy Hiszpan Xabi Alonso.

- Trwa nasze pięć minut przed mistrzostwami i każdy chce to jakoś wykorzystać - mówił Błaszczykowski o kolejnych umowach reklamowych. - My się nie pchamy, aby coś reklamować, firmy same się do nas zgłaszają. To również dowartościowuje. Ja reklamuję perfumy, Lewandowski żyletki, ale na razie żadnych docinków typu "jesteś ładnie ogolony" czy "fajnie pachniesz" sobie nie robiliśmy - śmiał się kapitan reprezentacji.

Ponadto wystąpił w reklamach Biedronki oraz McDonald's, gdzie był ambasadorem akcji "Dziecięca Eskorta". Związany jest także kontraktem z Nike. Od trzech lat jest twarzą EA Sports, która wydaje komputerową grę z serii FIFA. Szacujemy, że za udział w reklamach wzbogacił się o 2,5 mln zł.

Piłkarzem Borussii jest już szósty sezon. Po mistrzostwach Europy (dostał premię ok. 100 tys. zł za dwa punkty zdobyte na turnieju) przedłużył kontrakt z mistrzem Niemiec. Poprzednia umowa była ważna tylko do czerwca 2013 r. Nowa jest dłuższa o trzy lata, obowiązuje do czerwca 2016 r. i gwarantuje zarobki na poziomie 2,4 mln euro. W Niemczech jeździ audi Q7.

WIĘCEJ SPORTU