menu

Dla nich walentynki to prawdziwe święto. Najsłynniejsze pary sportowe [GALERIA]

14.02.2017, godz. 09:57
Robert Lewandowski, Anna Lewandowska
Robert Lewandowski (piłka nożna), Anna Lewandowska (karate) foto: Instagram

Walentynki już na stałe wpisały się do świątecznego kalendarza Polaków. Znalezienie wolnego stolika w restauracji 14 lutego graniczy z cudem, a ulice miast przepełnione są kochającymi się parami. Gwiazdy sportu także świętują ten szczególny dzień. Istnieją pary, które poznały się na arenach zmagań. Zobaczcie galerię najsłynniejszych sportowych związków.

Oczywiście w Polsce sportową parą, którą kojarzy się najmocniej jest małżeństwo państwa Lewandowskich. Robert to kapitan piłkarskiej reprezentacji naszego kraju, a Anna poświęciła się fitnessowi. Wcześniej uprawiała karate. Ich miłość kwitnie każdego dnia, a na wiosnę spodziewają się pierwszego potomka. Na każdym kroku widać, że są dla siebie wielkim wsparciem oraz razem osiągnęli upragnione szczęście.

To jednak jeden z wielu związków, który narodził się przez wspólne zamiłowanie do sportu. Wystarczy wspomnieć o tenisiście Jerzym Janowiczu i tenisistce Marcie Domachowskiej. Innymi przykładami mogą być włoscy pływacy - Federica Pellegrini i Filippo Magnini. Nie tak dawno ślub wziął także siatkarz Zbigniew Bartman. Jego wybranka, Joanna, to polska tyczkarka.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU