menu

Anna Lewandowska walczy z hejtem w sieci. Zamieściła wzruszający wpis

24.02.2017, godz. 22:08
Anna Lewandowska
foto: © AKPA

Anna Lewandowska sama często stawała się przedmiotem hejtu w sieci. Nie raz, nie dwa, musiała zetknąć się z falą krytyki na swój temat. Żona Roberta Lewandowskiego poradziła sobie z tym zjawiskiem i postanowiła zabrać głos w tej sprawie na swoim blogu. Lewandowska krytykuje w swoim wpisie internetowych hejterów, ilustrując swój wywód wstrząsającym przykładem ze Stanów Zjednoczonych.

Internet daje ogromną swobodę wypowiedzi. Anonimowi użytkownicy mogą napisać, co chcą, kiedy chcą i jak chcą. Nierzadko przekraczają granicę, obrażają i mieszają z błotem. O hejcie w sieci pisali już niemal wszyscy. Teraz głos zabrała Ania Lewandowska, której zjawisko nie jest obce.

- Czy hejterzy naprawdę nie rozumieją jaką wyrządzają krzywdę innym, niewinnym ludziom? – pyta sportsmenka. – W jakim celu? Nie lepiej szukać pozytywnych aspektów u każdego człowieka? POMYŚL! – apeluje medalistka mistrzostw świata w karate.

Lewandowska przytacza tragiczną historię, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. 18-letnia Brenda stała się pośmiewiskiem wśród swoich kolegów i koleżanek. Ci drwili z jej nadwagi, a kiedy nastolatka ignorowała ich żarty, nasilili ataki. Ośmieszali ją nagminnie na portalach społecznościowych i choć Brenda zgłaszała problem, to nikt nie zareagował, by w porę powstrzymać jej rówieśników. Finał był tragiczny. Młoda Amerykanka zastrzeliła się na oczach swoich rodziców.

- Ta historia jest dowodem na to jak wielką krzywdę można wyrządzić za pomocą słów – komentuje na swoim blogu 28-latka i apeluje, by hejtem się nie przejmować: - Nie trać energii, otaczaj się ludźmi, którzy życzą dobrze innym. Dobro zawsze wraca…i nie są to tylko puste słowa!!!

Pełny wpis przeczytać można na blogu Anny Lewandowskiej.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU