Walia

Autor: East News Walia

MŚ 2018: Kto bliżej, kto dalej turnieju? Mundial bez półfinalisty Euro 2016?

2017-03-25 11:13

Mundial bez Walijczyków, Turków czy Ukraińców? Patrząc po wynikach piątkowych spotkań eliminacyjnych do mistrzostw świata w Rosji, to bardzo prawdopodobny scenariusz! Półfinaliści Euro 2016 tylko bowiem zremisowali z Irlandczykami, a Ukraińcy po porażce z Chorwatami tracą dwa punkty do rewelacyjnych Islandczyków! Zobaczcie komplet piątkowych wyników!

Grupa D

Spory kryzys Walijczyków. Wyspiarze, półfinaliści Euro 2016, tracą cztery punkty do prowadzących Serbów oraz Irlandczyków. W piątek Walia tylko bowiem zremisowała bezbramkowo z Irlandią, notując... czwarty podział punktów podczas obecnej kampanii kwalifikacyjnej.

Kryzys jednych, sukces drugich. Blisko powrotu do światowej elity są Serbowie, którzy na wyjeździe pokonali Gruzinów 1:3. Obudziła się również Austria.

Grupa G

Tu wszystko wyjaśni się prawdopodobnie dopiero 2 września 2017 roku. Faworytów do awansu jest bowiem dwóch. Hiszpania i Włochy. Obie ekipy mają tyle samo punktów i między sobą rozstrzygną sprawę bezpośredniego awansu. Bliżej tego wydają się być piłkarze z półwyspy Iberyjskiego, którzy Squadre Azzura podejmą na własnym terenie.

W piątek do sporego skandalu doszło w meczu Włochów z Albańczykami. Na murawie pojawiły się bowiem race i sędzia zmuszony był na kilka minut przerwać mecz.

Grupa I

Chorwacja pokonała Ukrainę i już powoli może szykować się do mistrzostw świata. Gracze z Bałkanów mają trzy punkty więcej niż Islandczycy i aż pięć więcej niż Ukraińcy. Wiele wyjaśni czerwcowa seria gier, podczas której Wyspiarze z północy podejmą Chorwatów. Jeśli wygrają, czeka nas jeszcze sporo emocji. Tym bardziej, że obudzili się również Turcy. W piątek pokonali Finów 2:0 i znów liczą się w walce o baraże.