Jovetić dał remis Czarnogórze

Autor: East News

El. MŚ: Rumunia - Czarnogóra 1:1. Szalona końcówka w Klużu!

2016-09-05 0:59

Ten mecz kibice Rumunii w Klużu-Napoce zapamiętają na długo. W samej końcówce padły dwie bramki, a w doliczonym czasie gry gospodarze zmarnowali rzut karny! To dobra wiadomość dla Polski - tylko Dania ma więcej punktów od nas.

Rumuni - jako finaliści Euro 2016 - byli faworytami tego spotkania. To na dobre zaczęło się tak naprawdę na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ale końcówka obfitowała w emocje, jakimi można by obdzielić kilka spotkań. Zaczęli Rumuni - wynik w 85. minucie otworzył Popa. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty. Wyrównał grający w Interze Stefan Jovetić zaledwie dwie minuty później. To Rumuni mieli piłkę meczową. W 97. minucie rzut karny - i to w fatalnym stylu - zmarnował Nicolae Stanciu. Pierwsza runda pokazała jak wyrównana będzie to grupa. Prowadzą Duńczycy, którzy skromnie 1:0 pokonali Armenię. Cztery pozostałe drużyny podzieliły się punktami. Do Rosji bezpośrednio awansuje tylko zwycięzca grupy.

Rumunia - Czarnogóra 1:1 (0:0)
1:0 - Adrian Popa 85', 1:1 - Stefan Jovetić 87'
Rumunia: Costel Pantilimon - Romario Benzar, Cosmin Moti, Dragos Grigore, Steliano Filip - Ovidiu Hoban, Cristian Sapunaru - Eric Bicfalvi (76' Adrian Popa), Bogdan Stancu (90' Claudio Keseru), Nicolae Stanciu - Florin Andone (70' Gabriel Torje)
Czarnogóra: Mladen Bozović - Żarko Tomasević, Stefan Savić, Marko Simić, Nikola Vukcević - Adam Marusić, Marko Vesović (80' Damir Kojasević), Aleksandar Scekić, Marko Bakić (68' Stefan Mugosa) - Stevan Jovetić, Fatos Beciraj (90' Nemanja Nikolić)