menu

El. MŚ 2018. Znamy sędziego meczu Czarnogóra - Polska

20.03.2017, godz. 20:33
Viktor Kassai
Viktor Kassai foto: EAST NEWS

W niedzielę 26 marca Polska zagra na wyjeździe z Czarnogórą w ramach eliminacji MŚ 2018. Sędzią głównym tego spotkania będzie Węgier Viktor Kassai, który uchodzi za jednego z najlepszych w swoim fachu. Piłkarze muszą jednak uważać, bo lubi pokazywać kartki.

Sędzią głównym meczu Czarnogóra - Polska będzie doświadczony, 41-letni Kassai. Vencel Toth i Gyorgy Ring będą mu pomagać na liniach, a Tamas Bognar został mianowany arbitrem technicznym. Viktor Kassai wyrobił sobie markę w Europie. Już od wielu lat sędziuje na najwyższym poziomie. Prowadził spotkania na tak prestiżowych imprezach jak mistrzostwa świata 2010, Euro 2012 i 2016.

Kassai może się także pochwalić sędziowaniem finału Ligi Mistrzów, na Wembley w 2011 roku. Wtedy FC Barcelona pokonała Manchester United 3:1. Mówiło się tylko o pięknej grze, a nie o decyzjach arbitra. Te zawody Węgier poprowadził wzorowo. W październiku 2015 roku bliżej zapoznał się także z reprezentacją Polski. Był arbitrem głównym spotkania eliminacji Euro 2016, w którym zremisowaliśmy ze Szkocją 2:2.

Podczas meczu Czarnogóra - Polska w Podgoricy możemy się spodziewać sporej liczby kartek. Gra na pewno będzie ostra, a Kassai lubi sięgać do kieszonki. Pokazuje średnio 4,5 żółtych kartek na spotkanie.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU