Diego Costa, Daniele De Rossi, Włochy - Hiszpania

El. MŚ 2018: Hiszpania zremisowała z Włochami w hicie kolejki

2016-10-07 10:43

Mecz Włochy - Hiszpania traktowany był jak hit! I słusznie, ponieważ w czwartek żadne inne spotkanie nie zapowiadało się choć w części tak ciekawie jak ta konfrontacja. "La Furia Roja" chcieli zrobić wszystko, by wziąć rewanż na Italii za porażkę w 1/8 finału Euro 2016. Udało się to tylko w części, ponieważ mecz zakończył się remisem 1:1.

Mecz Włochy - Hiszpania zapowiadał się zdecydowanie najciekawiej spośród wszystkich czwartkowych spotkań eliminacji mistrzostw świata 2018. Nie dość, że na boisko w Turynie wybiegły jedne z najlepszych reprezentacji na Starym Kontynencie, to w grę wchodziła także żądza rewanżu. Goście doskonale pamiętali niepowodzenie w 1/8 finału ostatnich mistrzostw Europy. We Francji "La Furia Roja" przystępowali do rywalizacji z pozycji faworyta, ale to Italia okazała się zwycięska. Wynik 2:0 zapewnił ekipie z Półwyspu Apenińskiego awans do ćwierćfinału.

Już od pierwszych minut czwartkowego meczu widać było, że Hiszpanie chcą zmazać plamę z francuskiego czempionatu i rzucili się na gospodarzy. Oprócz tego Andres Iniesta i spółka chcieli potwierdzić, że rozgromienie Liechtensteinu 8:0 w pierwszej kolejce eliminacji nie było dziełem przypadku i z silniejszymi też potrafią skutecznie dyktować warunki. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach dwie wyborne okazje miał Gerard Pique. Stoper FC Barcelona za pierwszym razem został jednak wyblokowany, a za drugim jego próba wpadła prosto w ręce Gianluigiego Buffona. Włosi zupełnie nie potrafili zagrozić bramce Davida de Gei i mogli cieszyć się, że pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się znacznie lepiej dla przyjezdnych. Duża w tym zasługa Buffona, który popełnił koszmarny błąd. Golkiper Włoch wyszedł do prostopadłego podania, ale minął się z piłką i Vitolo skierował ją do pustej bramki. Wydawało się, że mistrzom Europy z 2012 roku nic nie odbierze trzech arcyważnych punktów. Jednak w 81. minucie pan Felix Brych z Niemiec podyktował rzut karny dla gospodarzy, który skutecznie wykonał Daniele De Rossi. W końcówce to Włosi mogli przechylić na swoją stronę szalę zwycięstwa, ale ich próbom brakowało dokładności. Remis wydaje się być w miarę sprawiedliwym rezultatem. W tabeli grupy G oba zespoły mają po cztery punkty.

Włochy - Hiszpania 1:1 (0:0)
De Rossi 83 - Vitolo 55

Włochy: Buffon - Barzagli, Bonucci, Romagnoli - De Rossi - Florenzi, Montolivo (30. Bonaventura), Parolo (76. Belotti), De Sciglio - Eder, Pelle (59. Immobile)

Hiszpania: De Gea - Alba (22. Nacho), Ramos, Pique, Carvajal - Iniesta, Busquets, Koke - Silva, Costa (67. Morata), Vitolo (84. Alcantara)

Żółte kartki: Parolo, Bonaventura, Bonucci - Busquets, Vitolo, Costa, Ramos, Pique