Bernardo Silva, AS Monaco

Liga Mistrzów: Gole i skrót meczu AS Monaco - Manchester City [WIDEO]

2017-03-16 8:38

To była magiczna noc dla kibiców AS Monaco. Ich pupile w środowy wieczór pokonali na własnym stadionie Manchester City 3:1. Dzięki temu ekipa z Księstwa odrobiła straty z pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i jako jedyna francuska drużyna zameldowała się w ćwierćfinale elitarnych rozgrywek. Zobaczcie gole i skrót meczu Monaco - Manchester City!

Mecz AS Monaco - Manchester City rozpoczął się dla gospodarzy w sposób wymarzony. Już w dziewiątej minucie na prowadzenie zespół Kamila Glika wyprowadził Kylian Mbappe. Niestety, stoper reprezentacji Polski i filar defensywy drużyny z Księstwa, popisy swoich kolegów oglądał tylko z wysokości trybun. W pierwszym spotkaniu otrzymał bowiem żółtą kartkę i przez ich nadmiar w rewanżu wylądował na trybunach. Okazję do owacji na stojąco po raz kolejny miał w trzydziestej minucie. Wtedy to Fabinho trafił na 2:0 i ten wynik dawał awans Monaco (w pierwszym spotkaniu City wygrało 5:3).

W drugiej części gry gospodarze bardzo długo utrzymywali korzystny rezultat. W siedemdziesiątej drugiej minucie ziemia pod nimi się jednak załamała. Do ich siatki trafił Leroy Sane i minimalna porażka premiowała awansem do ćwierćfinału przyjezdnych. Monakijczycy zdołali odpowiedzieć sześć minut później. W euforię stadion wprawił Tiemoue Bakayoko, którego arcyważny gol zapewnił promocję do dalszej fazy elitarnych rozgrywek!

AS Monaco - Manchester City 3:1 (2:0)
Bramki: Kylian Mbappe 9, Fabinho 30, Tiemoue Bakayoko 78 - Leroy Sane 72

Żółte kartki: Tiemoue Bakayoko, Valere Germain, Thomas Lemar - Bacary Sagna, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling

Monaco: Subasić – Sidibe, Raggi (71. A. Toure), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (90. Dirar), Mbappe (81. Moutinho)

City: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (85. Iheanacho), Kolarov – Sane, Fernandinho, Silva – De Bruyne, Aguero, Sterling