Kamil Glik

Autor: East News Kamil Glik kłóci się z sędzia po otrzymaniu żółtej kartki

Kamil Glik nie zagra w rewanżu z City. Hiszpański sędzia wyeliminował filar Monaco

2017-02-22 15:30

Mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City - AS Monaco był znakomity, lecz niezbyt udany dla Kamila Glika. Jego AS Monaco straciło pięć goli. Polak zawinił przynajmniej przy dwóch bramkach, a na dodatek już na dzień dobry zarobił żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w rewanżu.

Już w 8. minucie Kamil Glik został ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul na Leroyu Sane. Polak nie wszedł zbyt agresywnie, na dodatek był dopiero początek spotkania, ale hiszpański arbiter Antonio Lahoz nie miał dla niego litości. Resztę tego genialnego meczu Glik grał ze świadomością, że w rewanżu nie pomoże swoim kolegom. Było to jego trzecie napomnienie w tej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednie kartki dostawał w grupowych potyczkach z Tottenhamem.

To ogromna strata dla Monaco, bo u siebie będzie potrzebowało solidnej gry w obronie. Wywalczy awans, jeśli wygra różnicą dwóch bramek. W grę wchodzą rezultaty 2:0, 3:1 i 4:2. Przy 5:3 będzie dogrywka, a wyniki 6:4 i wyższe pozbawią ekipę Leonardo Jardima szans na dalszą grę w Lidze Mistrzów. Mamy nadzieję, że występ na Etihad Stadium nie było ostatnim Glika w tym sezonie Champions League.