menu

Zlatan Ibrahimović z koszmarnym urazem. Nowe fakty w sprawie kontuzji

21.04.2017, godz. 16:10
Zlatan Ibrahimović, Manchester United
Zlatan Ibrahimović foto: EAST NEWS

Zlatan Ibrahimović w czwartkowym meczu Ligi Europy doznał fatalnie wyglądającej kontuzji. Szwedzki napastnik musiał opuścić boisko w trakcie spotkania Manchester United - Anderlecht Bruksela przed końcowym gwizdkiem. Choć wciąż nie znamy wyników badań, to jeden z piłkarzy "Czerwonych Diabłów" nieco uspokoił kibiców ekipy z Old Trafford.

Zlatan Ibrahimović nie mógł pomóc Manchesterowi United w walce o awans do półfinału Ligi Europy. Szwed nie wystąpił już w dogrywce spotkania rewanżowego z Anderlechtem Bruksela. Wcześniej doznał bowiem bardzo groźnie wyglądającej kontuzji. Jego noga w pewnym momencie wygięła się bardzo nienaturalnie. Tuż po odniesieniu urazu snajper "Czerwonych Diabłów" skierował się do szatni i pojawiły się głosy, że 35-latek zakończył już sezon, a być może nawet całą wspaniałą karierę.

Wciąż jednak nie ujawniono wyników badań napastnika. Ibrahimović może sprawić jednak, że Jose Mourinho będzie miał spory ból głowy. - Nie wygląda to optymistycznie - stwierdził menedżer United. Zdecydowanie inaczej wypowiadał się Luke Shaw. Obrońca ekipy z Old Trafford uważa, że z jego kolegą z drużyny wszystko jest w porządku. - Chodził normalnie po szatni. Wszystko jest dobrze ze zdrowiem Zlatana - stwierdził 21-latek.

Shaw nie jest jednak specjalistą i nie zdaje sobie sprawy, że przy zerwanych więzadłach człowiek może przez długi czas normalnie chodzić, a noga traci sprawność po znacznie dłuższej chwili. Na szczęście dla fanów z Manchesteru zejście Zlatana nie przeszkodziło "Czerwonym Diabłom" w wywalczeniu awansu. W dogrywce gola na wagę półfinału strzelił Marcus Rashford. O finał Ligi Europy United zagra z Celtą Vigo.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU