Zlatan Ibrahimović, Anderlecht, Manchester United

Liga Europy: Teodorczyk za burtą, Rybus gra dalej. Dramatyczne ćwierćfinały! [WYNIKI]

2017-04-21 1:54

Znamy komplet półfinalistów Ligi Europy. Rywalizacja o awans do kolejnej rundy była jednak niezwykle wyrównana, bo w aż trzech z czterech ćwierćfinałów rozgrywano dogrywki. Jedynie Celta Vigo wyeliminowała swojego rywala w podstawowym czasie. Po naprawdę dramatycznych spotkaniach promocję do kolejnej rundy uzyskały Ajax Amsterdam, Manchester United i Olympique Lyon. To oznacza, że Maciej Rybus gra dalej, a Anderlecht Łukasza Teodorczyka znalazł się za burtą rozgrywek.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe zakończyły się takimi wynikami, że przed rewanżami sprawa awansu praktycznie w każdym z nich pozostawała otwarta. Najbliżej promocji do kolejnej rundy był Ajax Amsterdam, który na swoim boisku wygrał z Schalke 04 2:0, ale w Gelsenkirchen nie potrafił postawić kropki nad "i". A gdy gospodarze zwęszyli okazję, ro ruszyli na rywali i doprowadzili do dogrywki. Holendrzy musieli sobie radzić w dziesięciu po czerwonej kartce dla Joela Veltmana i wydawało się, że nie wytrzymają fizycznie. W dogrywce Schalke trafiło po raz trzeci i było o włos od awansu, ale goście nawet w osłabieniu nie zamierzali się poddawać. Zdobyli jeszcze dwa gole i zagrają w półfinale!

W spotkaniu, które najbardziej interesowało polskich kibiców, Manchester United walczył na Old Trafford z Anderlechtem Bruksela. Mecz w pierwszym składzie zaczął Łukasz Teodorczyk i trzeba przyznać, że sprawił obrońcom "Czerwonych Diabłów" nieco problemów. Zaliczył nawet szczęśliwą asystę przy trafieniu Sofiane'a Hanniego na 1:1. Taki własnie wynik był po 90 minutach, a to oznaczało dogrywkę, w której lepsi okazali się gospodarze. Do siatki "Fiołków" trafił bardzo nieskuteczny wcześniej Marcus Rashford i dzięki niemu United zagrają w półfinale.

Olympique Lyon był faworytem starcia z Besiktasem, bo na swoim terenie wygrał 2:1. Mimo to ekipa ze Stambułu się nie poddawała i szybko wyszła na prowadzenie, a jej bohaterem był Anderson Talisca. Zdobył dwa gole, dla gości trafił Alexandre Lacazette i także w tym meczu do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji potrzebna była dogrywka, ale w tej bramki nie padły i sędzia zarządził rzuty karne. "Jedenastki" lepiej wykonywali goście i po aż ośmiu seriach strzałów uzyskali promocję do półfinału. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył też Maciej Rybus, który został wprowadzony na boisko w doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki i pewnie wykorzystał swój rzut karny.

Jedynym zespołem, który wywalczył promocję do kolejnej rundy w podstawowym czasie gry, była Celta Vigo. Był to jednocześnie pierwszy w historii klubu awans do półfinału europejskich rozgrywek. Hiszpanie mierzyli się z Genk i tydzień temu wygrali u siebie 3:2, a w rewanżu zremisowali 1:1 i mogli rozpocząć świętowanie.