Ajax Amsterdam - Legia Warszawa

Jeden gol zadecydował. Legia Warszawa odpadła z Ligi Europy

2017-02-24 8:31

Niestety, w czwartek przygoda Legii Warszawa z europejskimi pucharami dobiegła końca. Mistrzowie Polski minimalnie przegrali z Ajaksem Amsterdam na wyjeździe 0:1. Tydzień wcześniej przy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis. Choć podopieczni Jacka Magiery odpadli, to z pewnością nie przynieśli wstydu naszemu futbolowi.

Już pierwsze minuty meczu Ajax Amsterdam - Legia Warszawa pokazały jak będzie wyglądał ten mecz. Mistrzowie Polski wyszli wyraźnie cofnięci i czekający na ruch gospodarzy. Obrona zespołu Jacka Magiery spisywała się bez zarzutu i faworyzowani amsterdamczycy nie potrafili poważniej zagrozić bramce Arkadiusza Malarza. Przyjezdni z rzadka decydowali się na rajdy ofensywne. Jeśli już to robili, to było naprawdę groźnie. Tak jak w czterdziestej trzeciej minucie, gdy bliski szczęścia był Vadis Odjidja-Ofoe. Belg został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę Ajaksu i w pierwszej części gry nie zobaczyliśmy bramek.

Druga zaczęła się w sposób wymarzony dla gospodarzy. Już cztery minuty po wznowieniu gry do bramki Legii trafił Viergever. Warszawianie musieli zmienić swój styl gry. Przez kolejne czterdzieści minut więcej podopiecznych Jacka Magiery uczestniczyło w akcjach zaczepnych. Mistrzowie Polski byli jednak bardzo niedokładni i przez to nie mogli stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Onany. Magiera, próbując ratować sytuację, rzucił z ławki wszystkich wartościowych zawodników ataku. Nie pomogło jednak ani wejście Thibault'a Moulina, ani Tomasa Necida, ani Daniela Chimy Chukwu. Mimo bardziej defensywnego stylu gry, to Ajax groźniej atakował. Skrzydłowi gospodarzy mieli mnóstwo miejsca i kilka razy było bardzo gorąco pod bramką Malarza.

Do końca wynik nie uległ zmianie i po minimalnym, ale zasłużonym zwycięstwie 1:0 amsterdamczycy zameldowali się w 1/8 finału Ligi Europy. Legia swoją przygodę z europejskimi pucharami zakończyła w lutym z wielkim niedosytem. W końcówce ubiegłego roku najlepsza drużyna w Polsce w ubiegłym sezonie zremisowała przecież 3:3 z Realem Madryt i wygrała 1:0 ze Sportingiem. Wydawało się więc, ze Ajax jest w jej zasięgu.

Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 1:0 (0:0)