Korona Kielce

Autor: CYFRA SPORT

Ekstraklasa jest piękna. Korona Kielce zagra o Europę dzięki... Wiśle Płock

2017-04-23 10:02

Już wszystko jasne! Rozegrane zostały ostatnie spotkania sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasa. Do ostatniej minuty ważyły się losy drużyn, które walczyły o miejsca w grupie mistrzowskiej. Jeszcze w 94. minucie w pierwszej ósemce było Zagłębie Lubin, ale chwilę później wyrównała Wisła Płock i zapewniła awans Koronie Kielce. Brzmi to absurdalnie, ale takie są fakty. Poniżej tłumaczymy sobotnie wydarzenia.

Niesamowita była ostatnia kolejka rundy zasadniczej w polskiej ekstraklasie. W zamieszaniu o górną ósemkę brało udział pięć drużyn: Pogoń, Korona, Bruk-Bet, Zagłębie i Wisła Płock. Do przerwy wszystko pozostawało bez zmian. Miejsca 6, 7, 8 zajmowały kolejno Korona, Pogoń i Bruk-Bet. W drugiej połowie wszystko zaczęło się zmieniać jak w kalejdoskopie. Swoją sytuację wyjaśnił zespół ze Szczecina. Objął prowadzenie w meczu z Lechią, potem dołożył gola i z wiedzą, że zwycięstwo da im upragniony cel spokojnie dokończył mecz. Kotłowało się natomiast w Kielcach. Korona przegrywała z Niecieczą 0:1 i przy remisie Zagłębia ze Śląskiem wypadła z grupy mistrzowskiej. Wydawało się, że do niej wskoczy rzutem na taśmę, bo zdobyła gola w doliczonym czasie gry, ale sędzia uznał, że był spalony i kielczanie przegrali z Bruk-Betem 0:1. Na pomoc przyszła im Wisła Płock. "Nafciarze" w 95. minucie gry wyrównali stan meczu w Gdyni i zremisowali z Arką 1:1. Dzięki temu dołączyli do drużyn z 39 punktami na koncie. Utworzyła się "mała tabela" pomiędzy Zagłębiem, Koroną i Wisłą Płock. W niej "Miedziowi" mieli 3 oczka, kielczanie 9, a Wisła z Płocka 6. Tym sposobem ósmą pozycję zajął zespół Macieja Bartoszka, dziewiątą zawodnicy Marcina Kaczmarka, a dziesiątą piłkarze Piotra Stokowca. Czy któś napisałby bardziej zwariowany scenariusz 30. kolejki? Wisła Płock wyrzuciła z grupy mistrzowskiej Zagłębie, ale sama do niej nie wskoczyła tylko dała ósme miejsce Koronie Kielce.

Kosmetyczne zmiany dokonały się na górze i w dole tabeli. Lech dzięki wygranej z Ruchem 3:0 przeskoczył Lechię Gdańsk i zajmuje miejsce za plecami Legii Warszawa. Liderem drużyna z Białegostoku. Na końcu stawki Arka awansowała na 12. miejsce, Ruch na 14., ale nie ma to większego znaczenia, bo koniec końców Górnik Łęczna, Piast i Ruch będą miały po 15 punktów, a Arka z Cracovią po 16.

Poniżej tabela z punktami po ich podziale.

Komplet wyników 30. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1

Cracovia - Legia Warszawa 1:2

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:1

Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1

Korona Kielce - Bruk-Bet TermalicaNieciecza 0:1

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:1