LOTTO Ekstraklasa: Legia lepsza od Piasta. Gliwiczanie wciąż bez zwycięstwa

2017-08-12 9:06

W ramach 5. kolejki LOTTO Ekstraklasa do Warszawy przyjechała drużyna Piasta Gliwice, by zmierzyć się z mistrzami Polski. Obie drużyny miały sporo do udowodnienia, bo tydzień temu "Wojskowi" zawiedli w Niecieczy, a gliwiczanie tylko zremisowali u siebie ze Śląskiem Wrocław. Odkupić winy udało się gospodarzom, którzy pewnie wygrali przed własną publicznością 3:1.

Pierwsza połowa przy Łazienkowskiej nie porwała. Legia dominowała, ale do optymalnej dyspozycji było jej daleko. Udało się gospodarzom jednak objąć prowadzenie. Stało się to za sprawą węgierskiego pomocnika Dominika Nagy'ego, który w 17. minucie gry pokonał bramkarza rywali. Z rzutu rożnego dograł Krzysztof Mączyński, piłkę strącił ktoś w szesnastce, a zanim ta wypadła z pola karnego, przejął ją Węgier i silnym strzałem nie dał szans do obrony. Legioniści mogli jeszcze podwyższyć, ale Michałowi Kucharczykowi zabrakło w 37. minucie skuteczności. Jego niemrawy strzał nie zagroził bramce Piasta.

Goście w pierwszej części meczu nie pokazali zbyt wiele. Strzały Sasy Zivca i Konstantina Vassiljeva były wszystkim, na co było stać ekipę Dariusza Wdowczyka przed przerwą.

W drugiej połowie goście próbowali odrobić straty, ale przez długi czas byli nieskuteczni. Brakowało im pomysłu jak dobrać się do skóry warszawian. Ich niemoc została ukarana dwukrotnie. Po raz pierwszy w 78. minucie. Piłkę na szesnastym metrze przyjął Mączyński i celnym strzałem, tuż przy słupku, pokonał Jakuba Szmatułę. Minutę później było już 3:0. Fatalny błąd w rozegraniu popełnił defensor Piasta, świetną asystą popisał się Armando Saidku, a gliwiczan dobił Guilherme. Było już po meczu.

Piłkarzy Piasta stać było jedynie na honorowe trafienie. Jego autorem był Michal Papadopulos, który urwał się w polu karnym Michałowi Pazdanowi i głową ustalił wynik meczu.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (1:0)

Bramki: Dominik Nagy 17, Krzysztof Mączyński 78, Guilherme 79 - Michal Papadopulos 89

Żółte kartki: Artur Jędrzejczyk, Thibault Moulin - Aleksandar Sedlar, Patryk Dziczek, Mateusz Mak, Sasa Zivec

Legia: Malarz 3 - Jędrzejczyk 3, Dąbrowski 3, Pazdan 2, Guilherme  3 - Kucharczyk 2 (68. Hlousek 3), Moulin 2, Mączyński 4, Nagy 3, Hamalainen 3 (72. Kopczyński 3) - Chima Chukwu 2 (58. Sadiku 3)

Piast: Szmatuła 2 - Konczkowski 2, Hebert 2, Sedlar 2, Pietrowski 2 - Gojko 2 (58. Mak Ma. 2), Bukata 3, Dziczek 3, Vassiljev (21. Papadopulos 3), Zivec 2 - Jankowski 2 (73. Barisić 2)