Arka Gdynia

Autor: CYFRA SPORT Arka Gdynia

Groza w Zabrzu! Socha stracił przytomność i wylądował w szpitalu!

2017-08-13 19:31

Arka Gdynia nie potrafiła utrzymać prowadzenia i ostatecznie zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Choć goście strzelili w końcówce spotkania, to przez błędy w obronie natychmiast stracili prowadzenie. Jednak ważniejszy niż wynik, będzie dla Arki stan zdrowia Tadeusza Sochy. Obrońca zderzył się w powietrzu z rywalem i stracił przytomność! Natychmiast został odwieziony do szpitala.

W nowym sezonie piłkarze Arki i Górnika lubią grać ofensywnie i strzelać dużo goli, co zwiastowało ciekawe spotkanie. Jednak w pierwszej połowie działo się niewiele. Szczególnie zawiedli goście z Gdyni. Przed przerwą nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Ci z kolei mieli trzy celne próby, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie.

Szkoda tylko, że od tragicznego zdarzenia. W 56. minucie Tadeusz Socha i Michał Koj zderzyli się głowami w powietrzu. O ile piłkarz Górnika wstał o własnych siłach i później oglądał kolegów z ławki rezerwowych, tak Socha leżał na murawie zupełnie nieprzytomny. Po błyskawicznej interwencji lekarzy obrońca został przewieziony do szpitala.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że zawodnik odzyskał już przytomność.

Po tym zdarzeniu piłkarze obu drużyn nie mogli się otrząsnąć, ale w końcówce zdołali przełamać bezbramkowy remis. W 84. minucie Arka wyszła na prowadzenie, ale już minutę później gospodarze wyrównali. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
Bramki: Łukasz Wolsztyński 85 - Ruben Jurado 84

Górnik: Loska – Koj (62. Szeweluchin), Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Kurzawa (70. Wolsztyński), Żurkowski, Ambrosiewicz (89. Matuszek), Kądzior – Angulo, Wolsztyński

Arka: Steinbors – Warcholak, Danch, Marcjanik, Socha (61. Zbozień) – Marciniak, Sołdecki (90+5. Łukasiewicz) – Piesio, Szwoch, Kun – Jurad