menu

Były reprezentant Polski nowym trenerem Ruchu Chorzów!

21.04.2017, godz. 17:14
Krzysztof Warzycha
Krzysztof Warzycha foto: EAST NEWS

Ruch Chorzów wyjawił, kto zostanie nowym trenerem drużyny. Wybór padł na Krzysztofa Warzychę, byłego piłkarza "Niebieskich" i reprezentacji Polski. Zastąpi on na stanowisku Waldemara Fornalika, który nagle zrezygnował z posady szkoleniowca Ruchu.

Waldemar Fornalik ogłosił, że kończy swoją przygodę z Ruchem Chorzów, w którym po raz drugi pracował od 7 października 2014 roku ze zmiennym szczęściem. Jednak w tym sezonie, szczególnie w rundzie wiosennej Ekstraklasy, znacznie poprawił grę "Niebieskich". Do dobrych występów doszły też seryjnie zdobywane punkty, choć bliżej końca rundy zasadniczej zespół znów złapał zadyszkę.

"Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować." - pisał Fornalik w swoim oświadczeniu i dodawał, że odejdzie z Ruchu po meczu z Lechem Poznań.

Klub ogłosił, że nowym trenerem będzie Krzysztof Warzycha. Jest wychowankiem Ruchu, w którym w latach 1983-1989 rozegrał 167 meczów, strzelając 66 goli. W ostatnim sezonie wygrał z "Niebieskimi" mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma także 50 występów w kadrze biało-czerwonych (9 bramek).

WIĘCEJ SPORTU