Robert Lewandowski - Pierre-Emerick Aubameyang

Autor: East News Robert Lewandowski - Pierre-Emerick Aubameyang

Robert Lewandowski PRZEGRAŁ z Pierre'em-Emerickiem Aubameyangiem!

2017-05-20 19:34

Robert Lewandowski tym razem musi obejść się smakiem! Kapitan reprezentacji Polski przed ostatnią kolejką Bundesligi prowadził w klasyfikacji strzelców rozgrywek. W spotkaniu z SC Freiburg "Lewy" nie zdobył jednak ani jednej bramki. Skrzętnie wykorzystał to Pierre-Emerick Aubameyang, który do swojego dorobku dołożył dwa trafienia i wyprzedził Polaka o jedno trafienie.

Polscy kibice z zapartym tchem oglądali w sobotę ostatnią kolejkę Bundesligi. O ile już wcześniej wiadomo było, że mistrzem kraju został Bayern Monachium, o tyle do ostatniej chwili toczono zacięty bój o armatę dla najlepszego strzelca rozgrywek. Przed startem trzydziestej czwartej serii gier w klasyfikacji prowadził Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski miał na koncie trzydzieści goli. W ostatnim meczu sezonu jego Bayern Monachium pewnie pokonał SC Freiburg 4:1, ale sam "Lewy" ani razu nie trafił do siatki rywali i musiał czekać na ruch Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Gabończyk przed spotkaniem Borussii Dortmund z Werderem Brema miał na koncie dwadzieścia dziewięć goli. Snajper BVB trafił w sobotę po raz pierwszy w czterdziestej drugiej minucie. Długo między nim a "Lewym" utrzymywał się remis. W osiemdziesiątej dziewiątej minucie Borussia dostała jednak rzut karny, a Aubameyang zamienił go na bramkę, dając swojej ekipie zwycięstwo 4:3, a sobie samemu armatę dla najlepszego strzelca Bundesligi w sezonie 2016/17.