Bayern Monachium - Bayer Leverkusen

Autor: East News Bayern Monachium - Bayer Leverkusen

Bundesliga: Nawet oberwanie chmury nie zatrzymało Bayernu i Lewandowskiego

2017-08-19 9:30

Bayern Monachium znakomicie zainaugurował nowy sezon Bundesligi. Mistrzowie Niemiec pokonali u siebie Bayer Leverkusen 3:1, mimo fatalnych warunków atmosferycznych. Na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Dla Polaka jest to pierwszy gol w barwach Bayernu przeciwko ekipie "Aptekarzy". Wreszcie się przełamał! Zobaczcie, jak Polak zdobył bramkę.

Bayern Monachium rozpoczął kolejny marsz po mistrzostwo Niemiec. Sezon 2017/2018 rozpoczął od zwycięstwa na własnym terenie. Piłkarze Carlo Ancelottiego szybko rozwiali wątpliwości, która ekipa zgarnie trzy punty. Bayern już w 19. minucie prowadził 2:0, po golach ligowych debiutantów. Najpierw do siatki trafił Niklas Sule, a chwilę później Corentin Tolisso.

Robert Lewandowski podwyższył prowadzenie Bayernu na początku drugiej połowy, która, co ciekawe, była opóźniona o 15 minut przez potężną ulewę. Polak w 53. minucie był faulowany, czego początkowo nie zauważyli sędziowie. Główny arbiter skorzystał jednak z systemu powtórek wideo VAR i słusznie wskazał na 11. metr. Aranguiz pociągnął naszego piłkarza za rękę.

Lewandowski jak zwykle zrobił swoje. Podszedł do "jedenastki" i pewnie zamienił ją na gola! Gości było tylko stać na honorowe trafienie.

Bundesliga: Lewandowski bez gola na otwarcie sezonu? Nie cierpi grać z Bayerem!

Artur Wichniarek: Poziom Roberta jest nieosiągalny dla innych

Bundesliga LIVE: Bayern Monachium - Bayern Leverkusen NA ŻYWO. TRANSMISJA w TV, gdzie oglądać?

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 3:1 (2:0)
Bramki: Niklas Sule 10, Corentin Tolisso 19, Robert Lewandowski 53 (k) - Admir Mehmedi 66

Żółte kartki: Vidal - Kohr, Aranguiz

Bayern: Ulreich – Kimmich, Sule, Hummels (65. Rafinha), Alaba – Tolisso, Rudy – Mueller (63. Robben), Vidal, Ribery (77. Coman) – Lewandowski

Bayer: Leno – Henrichs, Tah, Bender (46. Dragović), Wendell – Kohr, Aranguiz (61. Kampl – Bellarabi, Mehmedi, Bailey (46. Brandt) – Volland