Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: East News Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Historyczny gol Lewandowskiego! Pomógł mu system VAR. Zobacz!

2017-08-19 19:49

Bayern Monachium rozpoczął sezon 2017/2018 Bundesligi od zwycięstwa nad Bayerem Leverkusen (3:1). Jedną z bramek w tym meczu zdobył Robert Lewandowski. Było to historyczne trafienie na niemieckich boiskach. Po raz pierwszy padła bramka po zastosowaniu nowej technologii, czyli systemu powtórek wideo VAR. Bez niego Polak nie podszedłby do "jedenastki"! Zobaczcie WIDEO.

Na początku drugiej połowy meczy Bayern Monachium - Bayer Leverkusen Robert Lewandowski wypracował sobie rzut karny. W 53. minucie czekał na piłkę w polu karnym, ale Aragnuiz pociągnął go za rękę i spowodował upadek Polaka. "Lewy" podniósł się i nie mógł uwierzyć, że sędzia nie wskazał na 11. metr! Przez chwilę gra toczyła się dalej, lecz arbiter szybko ją przerwał. Podszedł do monitora, przy którym siedziały osoby obsługujące system powtórek wideo VAR.

Po chwili nie było żadnych wątpliwości. Sędzia zauważył przewinienie gracza Bayeru, wrócił do piłkarzy i pokazał, że Bayernowi należy się rzut karny. Do piłki podszedł oczywiście Lewandowski i w swoim stylu, z lekkim wstrzymaniem biegu, bez problemu umieścił piłkę w siatce. Tę bramkę będą pokazywać przez lata, jako lekcję historii.

To właśnie ten moment pokazał, że technologia VAR jest potrzebna. Był to jej debiut w Bundeslidze. Od razu się przydała i sprawdziła. Dzięki niej "Lewy" mógł otworzyć swoje konto bramkowe w nowym sezonie!

Bundesliga: Nawet oberwanie chmury nie zatrzymało Bayernu i Lewandowskiego

Artur Wichniarek: Poziom Roberta jest nieosiągalny dla innych

UEFA nominowała piłkarzy sezonu 2016/2017. Robert Lewandowski w pierwszej dziesiątce