menu

Wyścig - film o Niki Laudzie i Jamesie Huncie. Kiedy premiera w Polsce? ZOBACZ ZWIASTUN

17.10.2013, godz. 13:46
Wyścig, kadry z filmu
foto: materiały prasowe

„Wyścig”, określany przez krytyków „najlepszym filmem roku” (Empire), opowiada prawdziwą historię niezwykłej rywalizacji dwóch kierowców Formuły 1 – Jamesa Hunta i Niki Laudy. Do polskich kin film wchodzi 8 listopada.

Ten film „wbija w fotel”. Trzymają w napięciu nie tylko genialnie pokazane wyścigi, ale również historia rywalizacji między najlepszymi kierowcami F1. Zdobywca Oscara - Ron Howard, znów zdaje egzamin na najwyższym poziomie i daje widzom „kawał porywającej rozrywki”.

Film zbiera najlepsze recenzje na całym świecie. Świetni aktorzy: Chris Hemsworth („Avengers”), Daniel Brühl („Bękarty wojny”), Olivia Wilde („Tron: Dziedzictwo”) i Aleksandra Maria Lara („Lektor”, „Control”) sprawiają, że ogląda się go z zapartym tchem. Jest to również w dużej mierze zasługa scenarzysty - nominowanego do Oscara - Petera Morgana („Frost/Nixon”, „Królowa”).„Wyścig” rzucił na kolana zagranicznych krytyków, stając na podium z tytułem najlepszego filmu roku. „Porywający, dynamiczny, inteligentny, wibrujący niezwykłą energią” - pisze Screen International. „Istnieje duża szansa, że nic nie wiecie o wyścigach Formuły 1 i niewiele was ona obchodzi. Po obejrzeniu tego ekscytującego filmu, zmienicie zdanie!” - dodaje US Weekly.

„Wyścig” – najlepszy film roku, już od 8 listopada w kinach!

Recenzje zagraniczne:

Pasjonujący thriller Rona Howarda – to nie tylko świetny film o wyścigach samochodowych, lecz także najwyższej klasy osiągnięcie tego doskonałego reżysera – który uświetniają dodatkowo dwie z najlepszych kreacji aktorskich tego roku. USA Today

Każdy, kto jest w stanie dotrzeć do kina na własnych nogach, lub na czterech kółkach, powinien obejrzeć ten film na wielkim ekranie. Village Voice

WIĘCEJ SPORTU