menu

Skatował mistrza (video!)

09.11.2009, godz. 14:33
Mamed Khalidov
foto: Brak agencji

To się nazywa rozbić rywala! Zawodnik MMA Mamed Khalidov (29 l.), debiutujący na prestiżowej gali Sengoku w Japonii, znokautował brazylijskiego mistrza Jorge Santiago (29 l.). Bił, aż przeciwnik stracił przytomność.

Czeczen z polskim paszportem został rzucony na głęboką wodę. W pierwszej walce zmierzył się z piekielnie groźnym zawodnikiem. Santiago przewidział jednak, że może mieć z Khalidovem problemy. Dlatego stawką walki nie był należący do niego pas mistrza świata organizacji World Victory Road w wadze średniej.

Walka trwała niecałe trzy minuty. Na początku Khalidov został sprowadzony do parteru, ale wydostał się w niesamowity sposób i zaczął okładać rywala serią potężnych ciosów. Po chwili Santiago stracił przytomność i sędzia przerwał nierówną walkę. Jeszcze kilka minut po nokaucie Brazylijczyk leżał nieprzytomny na deskach.

Była to 24. walka Khalidova w MMA. Na koncie ma 20 zwycięstw, w tym 19 przez nokaut. Po pokonaniu Santiago Mamed ma szansę na jeszcze bardziej prestiżowe walki. Być może również o mistrzostwo świata.

WIĘCEJ SPORTU