Autor: Splash News Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz w 2015 roku wygrali Puchar Hopmana. Ale w Rio razem nie zagrają

Rankingi ATP i WTA: Duży skok Jerzego Janowicza. A jak Agnieszka Radwańska?

2016-09-12 13:49

Dzięki zwycięstwu w turnieju ATP Challenger w Genui Jerzy Janowicz zaliczył ogromny awans w rankingu ATP. Polski tenisista wskoczył z 247. na 166. miejsce. Liderem pozostaje Serb Novak Djoković, który wciąż ma dużą przewagę mimo porażki w finale US Open. Nową liderką rankingu WTA została w poniedziałek Niemka Andżelika Kerber.

Pogromca Djokovica w finale US Open, czyli Stan Wawrinka (Szwajcar wygrał 6:7, 6:4, 7:5, 6:3), umocnił się na 3. pozycji.
358. Michał Przysiężny (Polska) 128

W rankingu pań najważniejsza zmiana to oczywiście awans na pozycję numer 1 reprezentującej Niemcy Andżeliki Kerber. Mistrzyni US Open zdetronizowała Serenę Williams. Tak jak informowaliśmy wcześniej, Agnieszka Radwańska jest wciąż na 4. pozycji.