Maria Szarapowa

Autor: East News Maria Szarapowa

Finał Roland Garros 2014. Szarapowa - Halep. Transmisja LIVE w TV

2014-06-06 21:56

Czołówka rankingu WTA zawiodła na kortach Rolanda Garrosa. Mimo to w sobotę czekają nas niemałe emocje w finale turnieju kobiet. Wyżej notowana Simona Halep chce w końcu przełamać passę porażek z Marią Szarapową. Rosjanka natomiast chce powtórzyć wynik z 2012 roku, kiedy to tryumfowała we French Open. Transmisję z meczu przeprowadzi Eurosport. Początek o godzinie 15:00.

Simona Halep przed startem francuskiego turnieju Wielkiego Szlema zajmowała 5. miejsce w rankingu WTA. Niezależnie od wyniku wskoczy na 3. lokatę, spychając z niej Agnieszkę Radwańską. W półfinale tegorocznego turnieju pokonała bez straty seta Andreę Petković z Niemiec (6:2, 7:6).Jak dotąd jej najlepszym wynikiem we French Open była zaledwie II runda w 2011 roku. Teraz ma olbrzymi apetyt na sukces. Sobotnia rywalka wybitnie jednak jej nie leży. Z Szarapową grała trzykrotnie. Wszystkie spotkania przegrała, ugrywając w nich zaledwie jednego seta.

Siłą Rosjanki jest znacznie większe doświadczenie. Zajmująca 9. miejsce w rankingu WTA zawodniczka w przeszłości wygrywała już Roland Garros. Miało to miejsce w 2012 roku, kiedy okazała się lepsza od Włoszki, Sary Errani. Rok później po raz kolejny grała w finale na paryskiej cegle. Wówczas lepsza okazała się jednak Serena Williams. W półfinale tegorocznego turnieju po długim, trzysetowym meczu, pokonała Eugenie Bouchard z Kanady (4:6, 7:5, 6:2)

Spotkanie na żywo w telewizji pokaże Eurosport. Gwizdek24.pl przeprowadzi relację tekstową NA ŻYWO.