Agnieszka Radwańska

Autor: East News Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska odpadła już w I rundzie Roland Garros!

2015-05-25 17:41

Agnieszka Radwańska w meczu I rundy Roland Garros potwierdziła, że jest w ogromnym kryzysie. Już na samym starcie imprezy musiała uznać wyższość dużo niżej notowanej Anniki Beck. Niemka świetnie przygotowała się do tego pojedynku. Wykorzystała każdą słabość Polki i całkowicie zasłużenie wygrała w trzech setach.

Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że Radwańska jest obecnie w słabej dyspozycji. Nikt nie wymagał od krakowianki dojścia do finału, ale porażka już w I rundzie turnieju to ogromne zaskoczenie! Polka przecież grała z rywalką, która jest notowana na 81. miejscu rankingu WTA. Wydaje się, że "Isia" nie miała prawa przegrać, ale Niemka Annika Beck zagrała rewelacyjny mecz.

Zobacz: French Open: Kiedy startuje Agnieszka Radwańska? O której godzinie wyjdzie na kort?

Przy okazji, nasza zawodniczka pokazała chyba najgorszy tenis w swojej karierze. Grała pasywnie, apatycznie i bez żadnego pomysłu. Zupełnie przeciwnie zachowywała się Beck. Od pierwszej piłki była niezwykle agresywna i precyzyjna. Wraz ze swoim trenerem świetnie rozpracowała Polkę, która w tym roku nie radzi sobie z dużym oporem. Rywalki, które chcą prowadzić wymiany i sporo ryzykują, zazwyczaj górują nad "Isią".

Polka na chwilę przebudziła się w drugim secie, który wygrała 6-3. Jej zwycięstwo w tej partii wynikało jednak przede wszystkim z chwilowego kryzysu fizycznego Niemki. W pozostałych dwóch setach oglądaliśmy "mecz do jednej bramki". Beck zmiażdżyła wręcz Radwańską i zasłużenie znalazła się w drugiej rundzie Roland Garros. Zmierzy się z naszą Paulą Kanią. Szkoda, że nie zobaczymy jednak polskiego pojedynku na kortach w Paryżu.