menu

Skoki narciarskie: Norwegowie zazdroszczą Polakom. Chcą naszego specjalisty!

20.03.2017, godz. 18:58
Stefan Horngacher
Stefan Horngacher foto: EAST NEWS

Powoli kończy się sezon skoków narciarskich, a to oznacza czas podsumowań i refleksji. Sztab reprezentacji Norwegii już przeanalizował tegoroczny Puchar Świata i wie, że ich podopieczni znacznie odstawali od czołówki. Dlaczego? Zabrakło im doświadczonego specjalisty od sprzętu.

Choć Norwegowie wygrali konkurs drużynowy Raw Air, to w całym turnieju, tak jak i cyklu Pucharu Świata, spisali się znacznie poniżej oczekiwań. Kiedyś sezon w sezon potrafili nawiązywać walkę z czołówką. Tym razem tylko Daniel Andre Tande skacze na poziomie. W "generalce" jest trzeci. Poza nim próżno szukać Norwegów na wysokich miejscach.

"Pod względem przygotowania wyprzedzili nas Polacy, Niemcy i Austriacy. W naszej drużynie tylko Daniel Andre Tande ma idealnie dopasowany sprzęt do swoich możliwości. To należy jak najszybciej zmienić. Potrzebujemy dobrego specjalisty - mówił otwarcie kierownik reprezentacji Norwegii - Clas Brede Brathen, po zakończeniu turnieju Raw Air.

Dodał, że na to stanowisko wraz ze sztabem wybrał już kilku kandydatów, a jeden z nich obecnie pracuje dla polskiej reprezentacji. Naszym skoczkom przed każdym zawodami pomaga kilkuosobowy zespół specjalistów, którzy najwidoczniej znają się na swojej robocie. Oby żaden z nich nie zmienił obozu na przyszły sezon!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU