menu

Przemysław Pawlicki znowu wygrał Złoty Kask: Będę wściekle gonił Golloba

21.04.2017, godz. 17:16
Przemysław Pawlicki
foto: CYFRASPORT

Przemysław Pawlicki zwycięzcą finału Złotego Kasku. W zawodach w Zielonej Górze zdystansował Janusza Kołodzieja i swojego brata – Piotra Pawlickiego. To trzecie w karierze zwycięstwo starszego z braci Pawlickich w Złotym Kasku. Ściga on Tomasza Golloba, który zdobywał to prestiżowe trofeum aż siedem razy.

- Cieszę się, że wygrałem Złoty Kask. Dzięki temu wciąż walczę o miejsce w cyklu Grand Prix i SEC. Jeden cel osiągnąłem i jadę po kolejne. Czuję się już coraz lepiej po upadku, a w domu przejdę szybką rehabilitację. Całe szczęście, że nic poważnego się nie stało i wszyscy skończyli te zawody cali i zdrowi. Po raz trzeci zdobyłem Złoty Kask, dzięki czemu dołączam do grona świetnych zawodników jak Tomek Gollob, Roman Jankowski czy też Zenon Plech. Będę wściekle gonił Golloba - zapowiedział Przemysław Pawlicki.

Przemek niespodziewanie wyrasta na jednego z liderów gorzowskiej Stali. Kto wie, czy to na niego nie będą najbardziej liczyć kibice. A przypomnijmy, że zawodnikami Stali są również wielcy żużlowcy – Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak. W niedzielę gorzowianie zmierzą się na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Klasyfikacja Złotego Kasku 2017:

1. Przemysław Pawlicki (2,2,3,2,2) 11
2. Janusz Kołodziej (2,2,2,3,1) 10+3
3. Piotr Pawlicki (0,3,2,2,3) 10+2

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU