menu

PlusLiga. Dawid Konarski: Gramy na 110 procent

21.04.2017, godz. 02:00
Dawid Konarski
Dawid Konarski podczas meczu PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0-3 foto:

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn nie wyobrażają sobie, by w niedzielę na własnym parkiecie nie postawili kropki nad "i" i nie obronili mistrzostwa Polski. Po pewnym zwycięstwie 3:0 w Łodzi nad Skrą, do szczęścia brakuje im dwóch wygranych setów. Jeśli Dawid Konarski (28 l.), atakujący kędzierzynian, utrzyma rewelacyjną dyspozycję, to powinna być formalność.

W dniu, w którym rozbił bełchatowian w pierwszym meczu finału PlusLigi (27 pkt, 3 asy, 3 bloki), "Konar" został też powołany do kadry przez nowego selekcjonera (a swojego trenera klubowego) Ferdinando De Giorgiego (56 l.).

"Super Express": - W niedzielę w Kędzierzynie możecie zostać mistrzami Polski już po dwóch wygranych setach, a spotkanie i tak trzeba dokończyć...

Dawid Konarski: - Jeśli się skończy po dwóch setach, to nie będzie zbyt fajne, ale system jest, jaki jest. Pierwszy wygrany mecz może też nic nie dać, jeśli w niedzielę nie zagramy dobrze.

- Kończy się sezon, a ty wyglądasz, jakbyś w ogóle nie był zmęczony.

- Trenerzy przygotowania fizycznego wykonali kapitalną robotę. Wiedzieli, kiedy te treningowe śrubki dokręcać, a kiedy odpuścić. Jest w nas ciągle świeżość i radość gry,.

- Graliście ze Skrą w Atlas Arenie, gdzie w półfinale bełchatowianie zmiażdżyli Resovię. Nie baliście się powtórki?

- Nie zastanawiamy się nigdy, co będzie grał przeciwnik, tylko skupiamy się na tym, co my mamy pokazać. Resovia ze Skrą miała problemy z odbiorem zagrywki i własnym serwisem, a jeżeli na tym poziomie nie zagrywa się dobrze, trudno myśleć o wygranej. Na pewno nie powiem, że nasz mecz z bełchatowianami był łatwy. Żeby ich pokonać, trzeba dać z siebie 110 procent.

- Pojedziesz na kadrę pracować z tym samym trenerem co w klubie. To komfortowa sytuacja?

- Znam go i to na pewno lekka przewaga. Wiem, na co mogę sobie pozwolić, kiedy się pośmiać i pożartować, a kiedy trzeba uważać. Na pewno De Giorgi jak najszybciej będzie chciał ułożyć to wszystko w całość. Mogę zapewnić, że będę pracował tak samo ciężko jak ostatnio.

autor: Rozmawiał Marek Żochowski zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU