Joanna Wołosz, siatkówka, Polska, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

Pierwszy krok wykonany. Polska wygrała z Cyprem w el. MŚ

2017-05-23 23:56

Bardzo dobrze rozpoczęły nasze siatkarki eliminacje mistrzostw świata. Biało-czerwone na warszawskim Torwarze pokonały reprezentantki Cypru. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie pozostawiły rywalkom złudzeń i udowodniły, że są znacznie lepsze, nie tracąc nawet seta. Mimo tego, że nasza kadra jest w przebudowie, to wciąż może realnie myśleć o występie na mundialu.

Mecz Polska - Cypr w eliminacjach mistrzostw świata nie przyciągnął na Torwar tłumów. Spotkanie z wysokości trybun obserwowała garstka kibiców. Szkoda, ponieważ biało-czerwone pokazały, że mimo młodego składu, potrafią grać w siatkówkę! Już w pierwszym secie zespół Jacka Nawrockiego zmiażdżył wręcz przeciwniczki. Siatkarki znad Wisły dały ekipie z Cypru zdobył zaledwie czternaście punktów i pokazały klasę.

W drugiej partii było tylko nieco gorzej. Polki wygrały 25:17. Więcej emocji dostarczyła trzecia partia. Na jej początku reprezentacja Cypru wypracowała sobie kilka punktów przewagi. Wydawało się, że rywalki, dość niespodziewanie, zmierzają do triumfu w trzecim secie. Na szczęście biało-czerwone w porę się obudziły i wygrały tę partię 25:15, a cały mecz bez straty seta.

Rywalizacja z Cyprem była pierwszą Polek na turnieju eliminacyjnym mistrzostw świata. Oprócz dwóch wyżej wymienionych ekip o promocję na mundial walczą także reprezentantki: Serbii, Czech, Słowacji oraz Islandii. Pierwszego dnia turnieju Serbia wygrała z Islandią 3:0, zaś Czechy ze Słowacją 3:1. W kolejnym spotkaniu biało-czerwone powalczą z Islandią. Odbędzie się ono w środę 24 maja.

Polska - Serbia 3:0 (25:14, 25:17, 25:15)

Polska: Tokarska, Polańska, Polak, Kąkolewska, Tomsia, Krzos, Efimienko, Kaliszuk, Witkowska, Wołosz, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Pleśnierowicz

Cypr: Hadjichristodoulou, Manitarou, David, Leonidou, Ioannou, Charalambous, Chatzikonstanta, Zakchaiou, Iordanous, Leonidou, Stylianou, Zakchaiov, Zembyla