Bartosz Kurek

Autor: Paweł Skraba Bartosz Kurek cieszy się po zdobyciu punktu podczas meczu Polska - Serbia 3-1 (5 grudnia 2016 roku)

Memoriał Wagnera. Polska - Belgia 3:1: Bartosz Kurek ZATKAŁ Belgów

2016-05-19 0:58

Reprezentacja Polski pokonała Belgię 3:1 w drugim meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tym samym podopieczni Stephane'a Antigi zrehabilitowali się za wtorkową porażkę z Serbami. Po przegranym pierwszym secie biało-czerwoni wzięli sie do roboty i rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

Zarówno Polacy i Belgowie w pierwszym dniu turnieju przegrali swoje spotkania. Stephane Antiga na środowe spotkanie dokonał jednej zmiany i wyjściowej szóstce zabrakło miejsca dla kapitana biało-czerwonych Michała Kubiaka. Jednak pierwszy set należał do gości, którzy nie pozwalali na za dużo gospodarzom i wygrali tą partię 25:20. To podziałało motywująco na gospodarzy, na parkiecie pojawił się Marcin Możdżonek i Artur Szalpuk, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. Swoje dołożyli również Karol Kłos i Bartosz Kurek, dzięki czemu Polacy doprowadzili do wyrównania. Podopieczni Stephane'a Antigi nabrali wiatru w żagle i niesieni dopingiem kibiców wygrali kolejne partie do 20 i 16-tu. W czwartek ich przeciwnikiem będą Serbowie.

Polska - Belgia 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22)

Polska: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Mika, Buszek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Szalupa, Możdżonek, Nowakowski, Gacek (libero)

Belgia: Klinkenberg, Verhees, Van de Voorde, Valkiers, Baetens, Ribbens (libero) oraz Depovere, Lecat, Kindt, Van de Velde, Cox