menu

Memoriał Wagnera. Fabian Drzyzga o statystyce: Procenty to największe kłamstwo w siatkówce [WIDEO]

13.08.2017, godz. 09:44
Fabian Drzyzga
Fabian Drzyzga foto: Super Express

Czy 35 procent przyjęcia zagrywki w meczu siatkarskim to dobry wynik czy marny? Zdecydowanie to drugie, a jednak z takim właśnie dorobkiem Polacy ograli Kanadyjczyków 3:0 w Memoriale Wagnera. Rozgrywający Fabian Drzyzga nie narzekał jednak na to jak partnerzy odbierali serwisy przeciwników, a przy okazji dość ostro przejechał się po siatkarskiej statystyce...

W spotkaniu z Kanadą tylko libero Paweł Zatorski i grający krótko Rafał Buszek osiągnęli 50-procentową skuteczność przyjęcia (tzw. przyjęcie pozytywne). Dwaj inni przyjmujący Biało-Czerwonych Bartosz Kurek i Michał Kubiak wypadli pod tym względem wyraźnie gorzej – odpowiednio 26 i 33 procent.

Mimo to Drzyzga pytany o to jak ocenia przyjęcie kolegów w starciu z ekipą Klonowego Liścia, nie miał większych zastrzeżeń. - Chłopaki meli bardzo dobre przyjęcie. Oczywiście, było kilka serii błędów, ale ogólnie trzymali odbiór zagrywki bardzo stabilny. Można było ten mecz może nie kontrolować, bo wynik był na styku, ale nie tracić bezpośrednio punktów. A że mieliśmy lepszy atak po negatywnym przyjęciu? Tak bywa, siatkówka jest dziwnym sportem, a procenty to największe kłamstwo, jakie widziałem w siatkówce – skwitował rozgrywający reprezentacji Polski.

WIĘCEJ SPORTU