menu

Wioślarka uratowała samobójcę! [ZDJĘCIE]

21.04.2017, godz. 12:19
Kasia Zilmann
foto: Facebook

Nie wahała się ani chwili, narażała własne życie, by ratować człowieka. Katarzyna Zillmann, wioślarka z Torunia, uratowała człowieka usiłującego popełnić samobójstwo!

Sytuacja miała miejsce na przystani wioślarskiej klubu AZS UMK Toruń. Desperat rzucił się z mostu drogowego w nurt rzeki. Szczęśliwie złożyło się, że młoda wioślarka akurat kończyła trening i usłyszała krzyki dochodzące z wody.

Zawodniczka bez wahania pospieszyła na pomoc narażając własne życie, a w trakcie akcji ratunkowej nie zabrakło dramatycznych chwil.

– Udało się jej dopłynąć i wciągnąć go na swoją jedynkę – tak opisuje dalszy przebieg wypadków strona internetowa klubu. – Niestety, silny prąd, jaki jest na Wiśle, zniósł Kaśkę i delikwenta na barkę, wciągając ich pod nią. W ostatniej chwili przy barce znaleźli się zaprzyjaźnieni policjanci z posterunku wodnego i wyciągnęli Kaśkę, mężczyznę i jedynkę na ląd.

Bohaterka długo dochodziła do siebie, była bowiem bardzo wychłodzona, jej temperatura ciała spadła do 34 stopni! Na miejscu pojawiła się karetka i lekarze udzielili pomocy wyziębionej Kasi i niedoszłemu samobójcy.

Zillmann poniosła też inne straty, jej warta 40 tysięcy złotych łódka pod nazwą „Wisła” została zniszczona w trakcie ratowania życia nieszczęśnika. Przełamała się na pół. Klub wypożyczył inną łódź, by zawodniczka miała w czym startować.

22-letnia Katarzyna Zillmann to młoda nadzieja polskich wioseł, złota medalistka młodzieżowych mistrzostw świata 2016 w czwórce podwójnej.

tagi: Kasia Zillmann
WIĘCEJ SPORTU