Joanna Łochowska

Autor: CYFRA SPORT Joanna Łochowska

Mistrzostwa Europy. Joanna Łochowska ze złotym medalem w podnoszeniu ciężarów!

2017-04-03 23:09

Joanna Łochowska została mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów! Zdobyła złoty medal w kat. 53 kg na zawodach w chorwackim Splicie. W dwuboju uzyskała 192 kg, dzięki czemu zdołała nieznacznie pokonać Hiszpankę Atenery Hernandez.

Joanna Łochowska mocno liczyła na medal mistrzostw Europy i nie dość, że spełniła swoje marzenie, to na dodatek zrobiła to w pięknym stylu - lepiej się nie da! Polka wywalczyła złoty medal. Drugą Hiszpankę Atenery Hernandez pokonała w rwaniu o zaledwie jeden kilogram. Brązowy krążek przypadł Białorusince - Liudmile Pankowej (189 kg).

Zawodniczka UKS Zielona Góra zdobyła dla Polski 38. medal w mistrzostwach Europy kobiet (dziewiąty złoty). W 2012 roku reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Londynie, ale tam nie odniosła sukcesu. W kategorii do 53 kg zajęła odległe, 13. miejsce. Na mistrzostwach Europy 2016 w norweskim Forde, wywalczyła brązowy medal.