menu

Ile zarabia Marcin Gortat?

20.03.2017, godz. 09:30
Złota Setka
Marcin Gortat foto: AP Archiwum

W sezonie 2016/2017 jego gaża to równe 12 mln dolarów, w poprzednim zarobił 11,2 mln. Trzeba jednak pamiętać, że w realiach NBA na rękę dostanie z tego mniej niż połowę. Resztę zabierają podatki, ubezpieczenia i daniny na rzecz ligi.

Jak zawsze powtarza, szanuje pieniądze i stara się je mądrze inwestować, a w życiu prywatnym chciałby trafić na kobietę, która doceni jego osobowość, a nie zasobność portfela. Jest coraz bliżej ustatkowania się i założenia rodziny. W ubiegłym roku mogło się wydawać, że tą jedyną zostanie modelka Paula Tumala. Były wspólne wakacje, szaleństwa na skuterach wodnych, romantyczne spotkania, ale związek nie przetrwał próby czasu.

Gortat ma świetny gust w kwestii mody. Ubiera się w eleganckie garnitury i buty robione na specjalne zamówienie. Porusza się luksusowymi autami, bardzo często przemieszcza się po Waszyngtonie rolls-royce'em, ale ma wiele samochodów.

Jedną z nowszych inwestycji Marcina jest restauracja Urbain40 w Orlando. To tam zaprosił nowego trenera Wizards Scotta Brooksa, gdy spotkali się przed sezonem.

Nie myśli tylko o sobie. Pamięta o potrzebujących, często za pośrednictwem swojej fundacji włącza się w zbiórki pieniędzy na cele charytatywne.

WIĘCEJ SPORTU