menu

Ile zarabia Agnieszka Radwańska?

20.03.2017, godz. 10:00
Złota Setka
Agnieszka Radwańska foto: AP Archiwum

Pod koniec minionego sezonu jako piąta tenisistka w historii przekroczyła granicę 100 milionów złotych zarobionych na korcie. W 2016 roku Agnieszka Radwańska z turniejowych premii uzbierała dokładnie 4 162 193 dolarów, czyli 17 mln złotych. A jeszcze więcej wpłynęło na jej konto dzięki reklamowym kontraktom.

Największe sukcesy w poprzednim sezonie to triumf w Pekinie (premia 1,11 mln dol.), półfinał Australian Open (563 tys. dol.) i półfinał WTA Finals (497 tys. dol.). Zdaniem magazynu "Forbes" w 2016 roku na kontraktach reklamowych zarobiła aż 5 milionów dolarów, awansując na 5. miejsce na liście najlepiej opłacanych sportsmenek na świecie. Jej główni sponsorzy to Lexus (samochody), Lotto (stroje sportowe), Workday (programy komputerowe), Rado (zegarki), Inglot (kosmetyki), Profbud (deweloper) i Lilou (biżuteria). Po sezonie po raz pierwszy w karierze zmieniła producenta tenisowych rakiet - z Babolata na japońską firmę Srixon, która skusiła krakowiankę lukratywnym kontraktem.

Inwestuje w nieruchomości. Ma mieszkania m.in. w Krakowie, w Warszawie i w Miami. - Szanuję pieniądze, bo nie zawsze je miałam - mówi. Wkrótce poślubi Dawida Celta, który od lat jest jej sparingpartnerem.

WIĘCEJ SPORTU