Krzysztof Lijewski, piłka ręczna, Vive Tauron Kielce

Autor: CYFRASPORT

Liga Mistrzów. Nieudany rewanż Vive. Zadecydował mocny początek mistrzów Niemiec

2017-02-09 21:40

Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce 28:25 w meczu grupy "B" Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Ekipa Tałanta Dujszebajewa nie zrewanżowała się mistrzom Niemiec za dotkliwą porażkę z Kielc. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie i prowadzenia nie oddali do ostatniego gwizdka sędziego.

Piłkarze Vive słabo rozpoczęli mecz na wyjeździe, a na takim poziomie gorszy start może oznaczać porażkę w całym meczu. Tak niestety było w tym przypadku. W końcu to Liga Mistrzów - rozgrywki dla najlepszych. Mistrzowie Niemiec nie marnowali prezentów. Skutecznie wykorzystywali błędy kielczan i na przerwę schodzili z zasłużonym prowadzeniem 16:13.

Trzybramkowa różnica w wyniku nie zmieniła się także w drugiej połowie, której początkowe minuty znów zapamiętamy przez niemoc mistrzów Polski. Przez blisko dziewięć minut nie potrafili trafić do siatki gospodarzy! Po tej porażce Vive cieszyć może jedynie wejście Michała Jureckiego, który wrócił do pełni zdrowia. Zdobył swoje pierwsze bramki w tej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna Dujszebajewa wciąż prowadzi w grupie "B". Ma punkt przewagi na drugim Szegedem i trzecim Rhein-Neckar.

Rhein-Neckar Loewen - Vive Tauron Kielce 28:25 (16:13)

Rhein-Neckar: Mikael Appelgren, Andreas Palicka, Rafael Baena, Kim Ekdahl Du Rietz, Patrick Groetzki, Gedeon Guardiola, Mads Mensah Larsen, Hendrik Pekeler, Alexander Petersson, Harald Reinkind, Andy Schmid, Marius Steinhauser, Gudjon Valur Sigurdsson

Vive: Sławomir Szmal, Filip Ivić, Julen Aguinagalde, Karol Bielecki, Dean Bombac, Piotr Chrapkowski, Darko Djukić, Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Mateusz Kus, Krzysztof Lijewski, Paweł Paczkowski, Tobias Reichmann, Manuel Strlek, Patryk Walczak, Uros Zorman