menu

Wielki dramat Usaina Bolta! Kontuzja na zakończenie kariery [WIDEO]

13.08.2017, godz. 08:58
Usain Bolt, Londyn 2017
Usain Bolt odniósł kontuzję w swoim pożegnalnym biegu foto: EAST NEWS

To miało być piękne pożegnanie Usaina Bolta z biegami. Zadecydował, że na mistrzostwach świata w Londynie zakończy swoją wspaniałą karierę. Chciał to zrobić zdobywając złoty medal w sztafecie, lecz plany pokrzyżowała mu kontuzja! Bolt w trakcie biegu złapał się za nogę i położył na bieżni. Coś takiego jeszcze nigdy go nie spotkało. Zobaczcie WIDEO.

Finał biegu sztafet mężczyzn 4x100 metrów był ostatnim w karierze Usaina Bolta. W tej konkurencji Jamajczycy są piekielnie mocni. Chcieli zdobyć złoty medal, aby wielki mistrz godnie pożegnał się z kibicami. Wszystko szło znakomicie. Pierwszych trzech zawodników dotrzymywało kroku rywalom i spodziewano się, że na ostatniej zmianie Bolt odpali swój turbodopalacz, odjeżdżając reszcie stawki przed metą.

Niestety, gdy Bolt przejął pałeczkę, zdołał biec tylko przez kilka sekund. W kluczowym momencie wyścigu poczuł ból w nodze i musiał przerwać bieg. Położył się na bieżni. Organizatorzy przyprowadzili mu wózek inwalidzki, ale wielki mistrz nie miał zamiaru schodzić ze sceny w ten sposób. Po kilku minutach wstał z pomocą kolegów z reprezentacji.

Okazało się, że Boltowi przeszkodził w biegu skurcz, co nigdy wcześniej go nie spotkało. Na pewno żałuje, że tak pechowo zakończył swoją karierę. Jamajczyk zdobył liczne medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Jest najbardziej utytułowanym biegaczem w historii!

MŚ w Lekkoatletyce: Ostatni dzień, 13 sierpnia. HARMONGRAM ZAWODÓW, PLAN DNIA

MŚ w Londynie: Kamila Lićwinko zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż!

MŚ w lekkoatletyce: Klasyfikacja medalowa [TABELA]

Źródło: Kamil Kacperczyk
WIĘCEJ SPORTU