menu

MŚ w Londynie: Zapis RELACJI LIVE z sobotniej sesji wieczornej. Medal Lićwinko, 9. miejsce Krukowskiego

12.08.2017, godz. 22:09
Patryk Dobek, MŚ w lekkoatletyce, lekkoatletyka, bieg przez płotki
foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Przedostatnia sesja wieczorna 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce: Londyn 2017 zakończyła się połowicznym sukcesem. Brązowy medal zdobyła Kamila Lićwinko w skoku wzwyż kobiet. Nieco gorzej poszło Marcinowi Krukowskiemu, który nie awansował do ścisłego finału rzutu oszczepem.

Poranek okazał się dla polskich sportowców bardzo udany. Zarówno żeńska, jak i męska sztafeta na 400 metrów awansowały do niedzielnych finałów. Nie były to występy na miarę medali, bo nasze panie dobiegły do mety z szóstym czasem, a panowie z siódmym, ale i tak duma rozpiera, że wśród najszybszych sztafet na świecie znajdują się także te polskie. A że nadzieja umiera ostatnia to do ostatnich minut londyńskich mistrzostw będziemy wierzyć w medale naszych biegaczek i biegaczy.

Wieczorem jeszcze więcej radości dał nam występ Kamili Lićwinko. Polka w finałowym konkursie skoku wzwyż kobiet zaliczyła wysokość 199 centymetrów, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie, i zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. To siódmy krążek wywalczony przez reprezentację Polski w Londynie.

Szkoda konkursu rzutu oszczepem mężczyzn. Tam Marcin Krukowski rzucił jedynie 82,01 metra, co nie pozwoliło awansować do wąskiego finału. Polski zawodnik zakończył zmagania na dziewiątej pozycji.

Paweł Fajdek: Ponownie wszedłem na szczyt

Joasi Jóźwik pomaga miłość [ZDJĘCIA]

Sekretne życie polskich lekkoatletów

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3341 False 1 2017-08-12 20:00:00 True 30
Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
WIĘCEJ SPORTU