Flaga Polski

Autor: Shutterstock Flaga Polski

MŚ w lekkoatletyce: Biało-czerwone medale. Lista sukcesów Polaków w Londynie

2017-08-14 1:04

MŚ w lekkoatletyce to jedna z najważniejszych imprez sportowych w 2017 roku. Prezentujemy wszystkich polskich medalistów londyńskiej imprezy. Kto w blasku chwały wróci do ojczyzny? Chlubę biało-czerwonym przyniosły młociarki - Anita Włodarczyk i Malwina Kopron, biegacz Adam Kszczot, tyczkarz Piotr Lisek i młociarze Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. W skoku wzwyż brąz zdobyła także Kamila Lićwinko. Ostatniego dnia mistrzostw również mogliśmy cieszyć się z medalu.

MŚ w lekkoatletyce rozpoczęły się w piątek 4 sierpnia. Impreza potrwa do 13 sierpnia. W tym czasie w Londynie rozegranych zostanie mnóstwo emocjonujących zawodów. Wśród głównych faworytów imprezy wymieniało się między innymi Anitę Włodarczyk, Konrada Bukowieckiego, Piotra Małachowskiego, Piotra Liska i Pawła Fajdka. Dwóch ostatnich swoje występy ma wciąż przed sobą. Z pierwszej trójki nie zawiodła tylko Włodarczyk, która zgodnie z oczekiwaniami wywalczyła złoto. W tym samym konkursie rzutu młotem 3. miejsce zajęła Malwina Kopron.

Dzień później na w konkursie skoku o tyczce wystartowało dwóch Polaków - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Drugi z nich przeżył małe rozczarowanie i zabrakło go na podium. Natomiast pierwszy, mimo chłodu na rozbiegu, zdobył srebro i mógł rozpocząć świętowanie. Niewiele wcześniej taki sam krążek wywalczył w biegu na 800 metrów Adam Kszczot. Nasz zawodnik długo biegł z tyłu stawki, ale jego finisz był iście piorunujący!

Swoje medale w kolejnych dniach dołożyli jeszcze młociarze. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki zdominowali finał. Kamila Lićwinko także cieszy się z brązu po finalnym konkursie skoku wzwyż. Na koniec imprezy zaskoczyły nasze biegaczki. Zdobyły brązowy medal w sztafecie 4x400 m!

Lista medali reprezentantów Polski na MŚ w lekkoatletyce (Londyn 2017):

Anita Włodarczyk - rzut młotem (złoto)
Malwina Kopron - rzut młotem (brąz)
Adam Kszczot - bieg na 800 metrów (srebro)
Piotr Lisek - skok o tyczce (srebro)
Paweł Fajdek - rzut młotem (złoto)
Wojciech Nowicki - rzut młotem (brąz)
Kamila Lićwinko - skok wzwyż (brąz)
Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty - sztafeta 4x400 metrów (brąz)